- Lietuvos ūkininkų sąjunga - http://lus.lt -

Aplankykime Amerikos pieno ūkius

Gavome užklausimą iš Lietuvos ambasados Jungtinėse Amerikos Valstijose dėl galimo mūsų šalies ūkininkų susidomėjimo aplankyti JAV esančius pieno ūkius.

Jungtinėse Amerikos Valstijose įsikūrusi organizacija „Global Cow“ turi 22 metų patirtį dalinantis patirtimi žemės ūkio sektoriuje – ypač pieno. Organizacija specializuojasi trijose srityse: žemės ūkio kelionių organizavime, galimybės apsistoti ūkiuose ir juose įgyti praktikos suteikime ir Amerikos piliečių siuntime į kitų šalių žemės ūkio įmones bei ūkius visame pasaulyje.

Žemės ūkio kelionės yra sukurtos specialiai tam, kad  atitiktų jose dalyvaujančių asmenų specialius lūkesčius ir interesus.

Vermonto valstijoje yra didelė įvairovė tiek didelių, tiek mažesnių šeimos ūkių, kurie tiesiogiai parduoda savo produkciją vartotojams, todėl organizacija gali užtikrinti mokymams skirtų ūkių įvairovę.

„Global Cow“ organizuoja mokymus pienininkystės ir kitose žemės ūkio šakose.  Lankytojai aprūpinami apgyvendinimu bei maitinimu, o priimantis ūkininkas apdraudžia juos sveikatos draudimu per „Global Cow“. Norintys mokytis ūkiuose asmenys bei juos priimantys ūkininkai yra parenkami pagal tai, kokio pobūdžio ir kokiame ūkyje lankytojas nori įgyti patirties, kokios yra mokymų galimybės ūkyje. Paprastai besimokantys asmenys ūkyje apsistoja nuo mėnesio iki šešių mėnesių laikotarpiui. Ši programa yra puiki galimybė pasidalinti patirtimi.

Taip pat šiemet rugsėjo mėnesį Madisone (Viskonsino valstijoje) vyks kasmetinė paroda, skirta pieno ūkiams „World Dairy Expo“.

Pridedame organizacijos „Global Cow“ lankstinuką bei informaciją apie parodą.

 Susidomėjusius prašome kreiptis į Lietuvos ūkininkų sąjungos administraciją el. paštu giedre.kojaliene@gmail.com.

Global Cow – 2014expoeng

Global cow – gen_info_short_reduced


Straipsnis atspausdintas iš Lietuvos ūkininkų sąjunga: http://lus.lt

URL: http://lus.lt/932/

Teisės saugomos 2014 Lietuvos ūkininkų sąjunga. Visos teisės saugomos