Anykščių rajono ūkininkų sąjungos seminaras darbų saugos ir aplinkosaugos temomis

20151211_102046 seminaras

(2016-01-29)

Pabaigę metų intensyviausius darbus ūkininkai nelinkę užsidaryti namuose. Žiema – pats tinkamiausias metas susibėgti draugėn ir pasitarti, pasimokyti, padiskutuoti. Žinodama savo narių prblemas ir poreikius, Anykščių rajono ūkininkų sąjunga kartu su rajono savivaldybės žemės ūkio skyriumi pernai metais gruodžio 11 d. suorganizavo seminarą, kurio tema - „Darbų saugos ir aplinkosaugos reikalavimai ūkininko ūkyje„.  Renginys buvo skirtas ūkininkams ir seniūnijų atsakingiems darbuotojams. 

Seminare dalyvavo Valstybinės darbo inspekcijos Utenos skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Kęstutis Udras ir Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Anykščių rajono agentūros inspektorius Audrius Pilka. Susirnkusieji aptarinėjo darbų saugos ir aplinkosaugos teorinius aspektus, gvildeno praktines problemas, su kuriomis susiduria ūkininkai savo ūkiuose  vykdydami prievoles ir pareigas.

Šis seminaras, suorganizuotas Anykščių rajono ūkininkų sąjungos pirmininko Žilvino Augustinavičiaus iniciatyva, puikus organizacijos veiklos rajone pavyzdys, kuris sėkmingai pratęsia 2015 m. Lietuvos ūkininkų sąjungos įgyvendinto darbų saugos seminarų ciklo idėją – tiesiog pačiame ūkyje diskutuoti su žemdirbiais juos neraminančiomis temomis,  susijusiomis, pvz., su darbų sauga, aplinkosauga, ūkininko-darbdavio atsakomybe ir pan. Ž.Augustinavičius džiaugiasi, kad seminaro dalyviai liko patenkinti renginio turiniu ir pageidavo surengti daugiau panašaus pobūdžio seminarų rajone.

Tikimės, kad dar ne viena rajoninė ūkininkų sąjunga paseks šiuo pavyzdžiu – juk geras pavyzdys užkrečia.

Straipsnį parengė LŪS tarptautinių ryšių koordinatorė Jovita Motiejūnienė pagal Anykščių rajono ūkininkų sąjungos pateiktą informaciją

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį