- Lietuvos ūkininkų sąjunga - http://lus.lt -

Aplankyti konkurso „Metų ūkis 2019″ dalyviai Skuodo rajone

Donatas Skuodas(2019-09-24)

2019 m. rugsėjo 18 d. Skuodo rajono konkurso „Metų ūkis 2019″ komisija lankėsi pažangiuose Skuodo rajono ūkiuose, bendravo su aktyviai ūkininkaujančiais ūkininkais ir sprendė, kas labiausiai nusipelnė tapti konkurso nugalėtojais 2019 metais. Aplankyti Estrėjos Eglės ir Gintauto Odinų, Onos ir Henriko Stripinių, Daivos ir Valdo Domarkų, Algimanto ir Kristinos Šadeikių ūkiai. 

Ūkių apžiūroje dalyvavo Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rokas Rozga, Skuodo rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Alina Anužienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos Skuodo skyriaus pirmininko pavaduotojas Donatas Valančauskas, Lietuvos Respublikos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Skuodo biuro vadovė Karolina Mitkuvienė.

Algimanto ir Kristinos Šadeikių ūkis priskiriamas augalininkystės sektoriui, tačiau 10 procentų ūkio pajamų sudaro lėšos, kurios gautos iš mėsinių galvijų veislininkystės. Ūkyje taip pat užsiimama sėklininkyste. Šiuo metu ūkininkai turi apie 550 ha žemės ir virš 100 mėsinių galvijų „Šarolė“. Prieš 3 metus ūkyje buvo pastatyta didžiulė ferma. Algimantas ir Kristina Šadeikiai per ūkininkavimo laikotarpį yra išbandę daug ūkininkavimo šakų. Ūkininkauti pradėjo, turėdami 70 hektarų serbentynų. Aktyvią ūkinę veiklą pradėjo vykdyti prieš 12 metų.

Estrėja Eglė ir Gintautas Odinai Ylakių seniūnijoje, Margininkų kaime, turi ekologinį galvijininkystės ūkį. Šie ūkininkai pradėjo ūkinę veiklą nuo 1997 m., dabar jau turi apie 220 ha žemės, laiko 600 avių, 150 mėsinių galvijų.  Ūkio šeimininkai planuoja mėsinių galvijų veislininkystės plėtrą. Gintautas Odinas, siekdamas įgauti patirties mėsinių galvijų veislininkystės srityje, ne kartą pats vyko į Airiją padirbėti pas ūkininkus, kurie specializuojasi būtent šioje srityje.  Dabar sėkmingai gautą patirtį pritaiko savo ūkyje, kuriame darniai dirba visa šeima: žmona, sūnus, dukra. Vaikai nuo mažumės ūkyje padeda tėveliams, todėl ateityje perimti ūkį planuoja sūnus.

Nausėdų kaime ekologiniame ūkyje ūkininkauja Ona ir Henrikas Stripiniai. Ūkio dydis – 240 ha. Augina grūdines kultūras, turi 105 mėsinius galvijus „Angus“. Jau 10 metų sėkmingai ūkininkaujama. Meilę gamtai, žemei ir ūkiui Henrikui įskiepijo tėvai. Jie ne tik kartu gyvena po vienu stogu, tačiau ir padeda vieni kitiems ūkyje.

Daivos ir Valdo Domarkų ūkis Mockaičių kaime yra sertifikuotas kaip ekologinis ūkis. 2010 m. pradėjo ūkininkauti. Ūkininkai specializuojasi augalininkystės sektoriuje, tačiau turi ir 20 bičių šeimų. Šeimininkai turi apie 150 hektarų žemės.

Aplankius minėtus ūkius pastebėta, kad mūsų rajone vyrauja mišrūs ūkiai, kai specializuojamasi augalininkystės sektoriuje, tačiau dar papildomai auginami ir galvijai. Ūkininkams pasiekti didesnę pažangą padeda Kaimo fondo plėtros parama. Ūkiai modernizuojami, statomi nauji pastatai, įsigyjama nauja įranga. O svarbiausia, kad ūkininkavimas ir meilė žemei perduodami iš kartos į kartą.

Skuodo rajono savivaldybės informacija ir nuotrauka


Straipsnis atspausdintas iš Lietuvos ūkininkų sąjunga: http://lus.lt

URL: http://lus.lt/aplankyti-konkurso-metu-ukis-2019-dalyviai-skuodo-rajone/

Teisės saugomos 2014 Lietuvos ūkininkų sąjunga. Visos teisės saugomos