Druskininkuose pagerbti rajono geriausieji

druskininku-geriausi

(2016-11-17)

Š.m. lapkričio 16 d. praūžusioje ūkininkų šventėje Stračiūnų bendruomenės namuose buvo pagerbti ir apdovanoti Druskininkų rajono konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojai. Jais tapo  Jolita ir Žydrūnas Nevuliai, užėmę pirmą vietą, Zita ir Kęstutis Masioniai, užėmę antrą vietą, bei Vitalija ir Kęstutis Krupinskai, užėmę trečią vietą. 

Pirmos vietos nugalėtojų šeima gyvena ir ūkininkauja gražiai sutvarkytoje sodyboje Leipalingio kaime. Tai tęstinis Nevulių šeimos ūkis, perduodamas ir plečiamas iš kartos į kartą. Žemę dirbo Žydrūno tėvai, žemę dirba  ir vyriausias  sūnus Mantas. Tai daugiausia žemės dirbanti šeima – 250 ha,  jų ūkis yra augalininkystės ūkis. Ūkininkai turi pačią naujausią ir moderniausią techniką žemės dirbimui, derliaus nuėmimui, grūdų sandėliavimui.  Augina tradicines javų kultūras, taip pat bando sėti naujas, tai – žieminius vikius ir aliejinį ridiką.

Zita ir Kęstutis Masioniai – daug metų Jovaišių kaime gyvenanti ir ūkininkaujanti šeima,  visus ūkio  darbus nudirbantys patys.  Pagrindinė žemės ūkio šaka – pienininkystė. Dirba 96 ha žemės,  laiko 14 pieninių karvių bandą, 5 pienines telyčias, 12 mėsinių telyčių ir dvi mėsines žindenes karves. Ateityje planuoja pereiti tik prie mėsinės gyvulininkystės.

Kęstutis Krupinskas – tai darbštus, energingas  jaunasis ūkininkas, su šeima kuriasi Ricielių kaime, statosi naują sodybą. Per keletą metų įsikūrė ir išplėtė savo ūkį, dirba  apie 50 ha žemės, augina  javus, bulves, laiko 70 mėsinių avių bandą, 8 halovėjų veislės mėsinius galvijus. Planai ateičiai – didinti mėsinių galvijų bandą.

Pagrindiniu šventės akcentu tapo naujų narių priėmimas į Lietuvos ūkininkų sąjungos Druskininkų padalinį. Druskininkų krašto ūkininkų gretas papildė Jūratė Balčiūtė, Evaldas Matulevičius, Asta Sakevičienė, Tomas Baublys, Andrius Milevičius, Viktoras Karaliūnas. Jiems buvo įteiktos atminimo dovanėlės.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją 

Save

Save

Save

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį