Europos Parlamentas patvirtino komitetų narius

 Trečiadienį Europos Parlamentas, atsižvelgdamas į savo politinę sudėtį, patvirtino 20 nuolatinių ir dviejų pakomitečių narių skaičių, o ketvirtadienio rytą – asmeninę jų sudėtį. Vienuolikos komitetų ir dviejų pakomitečių pagrindiniais nariais tapo europarlamentarai iš Lietuvos.

Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete dirbs B. Ropė, tačiau jis, kaip ir kiti europarlamentarai galės dirbti ir kituose komitetuose kaip pakaitiniai nariai.

Europarlamentaras Petras Auštrevičius dirbs Užsienio reikalų komitete; Žmogaus teisių pakomitetyje, Zigmantas Balčytis - Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete; Biudžeto kontrolės komitete; Vilija Blinkevičiūtė - Užimtumo ir socialinių reikalų komitete; Moterų teisių ir lyčių lygybės komitete; Antanas Guoga - Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komitete; Gabrielius Landsbergis - Tarptautinės prekybos komitete; Saugumo ir gynybos pakomitetyje; Valentinas Mazuronis - Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitete; Rolandas Paksas - Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete; Algirdas Saudargas - Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete; Valdemaras Tomaševskis - Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitete; Viktoras Uspaskichas - Regioninės plėtros komitete.

Daugiausia Europos Parlamento narių dirbs užsienio reikalų komitete – net 71 narys, tuo tarpu Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete – 45 nariai.

Net trys Lietuvoje išrinktų europarlamentarų – dirbs Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete.

Pagal Europos parlamento informaciją straipsnį parengė LŪS projekto ekspertė Giedrė Kojalienė

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį