Europos Parlamento žemės ūkio komitetas bandė palyginti JAV Ūkio įstatymą ir ES BŽŪP reformą

  2015 m. vasario 23 d. popietę Europos Parlamento Žemės ūkio ir Aplinkosaugos komitetų nariai bendrame susirinkime svarstė 2013 m gruodžio mėnesį pasirodžiusįus Komisjos pasiūlymus dėl naujų maisto produktų ir maisto produktų pagamintų iš gyvūnų klonų. Parlamento nariai tris su puse valandos trukusiuose klausymuose (nuo 16.00 iki 19.30 val. Lietuvos laiku) diskutavo šia tema su veisėjais, nevyriausybinių organizacijų atstovais, ekspertais ir politikais. 

Po paskutinių svarstymų, vykusių 2011 metais, susitarimas nebuvo pasiektas. Per diskusijas nesutarta dėl klausimų, susijusių su gyvūnų klonavimu – Europos Parlamento nariai pareikalavo, jog reglamente būtų įtraukti jų siūlomi produktų ženklinimo reikalavimai, leidžiantys lengvai atsekti klonuoto gyvūno ir jo palikuonių mėsą perdirbtuose produktuose. Šį kartą Parlamento poziciją ruošia Žemės ūkio komiteto narė italė Giulia Moi ir Aplinkosaugos komiteto narė vokietė Renate Sommer. Žemdirbių interesams klausymuose atstovavo COPA-COGECA atstovai.
Vasario 24 d. (antradienį nuo 10.00 iki 19.30 val. Lietuvos laiku ) vyksiančiame Žemės ūkio komiteto posėdyje bus svarstomos komiteto rekomendacijos Komisijai dėl Transatlantinės prekybos ir inovacijų partnerystės derybų, komiteto nariai  su Komisijos atstovais diskutuos apie tiesioginių išmokų nuostatų įgyvendinimą visose ES šalyse narėse, aptars ES ir Maroko derybų  dėl abipusės geografinių nuorodų apsaugos rezultatus. Komiteto nariai taip pat aptars veterinarinių preparatų įstatymo projektą, apžvelgs ES vaisių ir daržovių sektoriaus raidą nuo 2007 metų, diskutuos dėl Europos fondo strateginėms investicijoms bei susipažins su Komisijos ekspertų atlikta studija apie ES BŽŪP 2014-2020 m. ir JAV Ūkio įstatymo 2014 remiamų rizikos valdymo priemonių palyginimą. Trumpą JAV ūkio įstatymo 2014 pristatymą galite rasti mūsų puslapyje JAV ŪKIO ĮSTATYMAS 2014 .
Abu ES  Parlamento renginius buvo galima stebėti tiesiogiai Europos Parlamento tinklapyje http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/schedule vasario 23 d. nuo 16.00 iki 19.30 val., o vasario 24 d. nuo 10.00 iki 19.30 val. Lietuvos laiku.

Straipsnį pagal COPA-COGECA informaciją parengė LŪS tarptautinių ryšių koordinatorė Jovita Motiejūnienė

KPF-LKT logo bendras 2013_MU1

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį