Joniškyje pagerbti konkurso „Metų ūkis 2017″ nugalėtojai rajone

Joniškio laureatai

(2017-10-30)

Praėjusį penktadienį, spalio 27 d., Joniškio rajono žemdirbiai rinkosi į Baltojoje sinagogoje vykusią tradicinę šventę apžvelgti metų ūkininkavimo rezultatų ir pagerbti geriausiųjų. Svarbiausias šventės akcentas –  konkurso „Metų ūkis 2017“ nugalėtojų rajone paskelbimas. Jais tapo Daiva Stonienė bei Roberta ir Donatas Petraičiai. Daiva ir Donatas – brolis ir sesuo, kurie perėmė ūkį iš tėčio Jono Petraičio. Abu yra įregistravę ūkininko ūkius, kiekvienas deklaruoja apie 200 hektarų pasėlių plotus. Jie jauni, darbštūs, pareigingi, sėkmingai ūkininkaujantys ir besidomintys naujovėmis ūkininkai.

Antrosios vietos konkurso laureatai – Jūratė ir Aidas Pinkai. Šeima ūkininkauja nuo 2000 metų. Šiuo metu dirba 170 hektarų žemės. Aidas Pinka –  nagingas, kūrybingas ir aistringas technikos mylėtojas, savo rankomis restauravęs ir naujam gyvenimui prikėlęs traktorių. Pats pasigamino germinatorių. Šiemet A. Pinka įkūrė įmonę UAB „Jagaubis“, kuri užsiima traktorių remontu ir rekonstrukcija.

Trečioji vieta atiteko Petrei ir Povilui Malinauskams. Vyras ūkininkauti pradėjo 1997 metais, turėdamas vos 6,5 hektaro susigrąžintos senelių žemės. Šiandien ūkininkas dirba 220 hektarų. Jis pasinaudojo Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama žemės ūkiui ir atnaujino techniką. Šeima didžiuojasi, kad jų pėdomis seka sūnus Nerijus, kuris baigė žemės ūkio mokslus ir įsigijęs nuosavos žemės, technikos, sėkmingai ūkininkauja.

Joniškis

Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkė Lilija Šermukšnienė įteikė LŪS pirmininko J.Talmanto padėką Kepalių seniūnijos ūkininkei Eugenijai Sperskienei už augalininkystės ūkio vystymą ir aktyvią visuomeninę veiklą bei nuolatinę pagalbą rajono ūkininkų sąjungai.

Plačiau apie renginį galite skaityti Joniškio savivaldybės tinklapyje.

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį