Ką padarys NŽT, jei prokuratūra nieko nedaro

KRK posedyje (2019-07-10)

Žemės ūkio ministerija siūlo svarstyti Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pataisas, kuriomis būtų sudarytos galimybės Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) tikrinti sandorį ne tik kai kreipiamasi dėl žemės įsigijimo, bet ir leistų peržiūrėti anksčiau sudarytus sandorius.

„Ką padarys NŽT, jei prokuratūra nieko nedaro?“,– šiandien Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje klausė LŪS pirmininkas J. Talmantas. Jis priminė, jog 2017 metais LŪS kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kurios prašė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešojo intereso gynimo, o tyrimo metu nustačius imperatyviai Įstatymo nuostatai prieštaraujančius sandorius, kreiptis į teismą dėl tokių sandorių pripažinimo negaliojančiais. Periodiškai iš Generalinės prokuratūros Ūkininkų sąjunga vis gauna atsakymą, jog nagrinėjimo terminas pratęsiamas mėnesiui ar keliems. Šis klausimas visada buvo labai svarbus LŪS nariams, kurie tikrai dirba žemę ir jis labai nepatogus tiems, kurie siekia, kaip gerai užsidirbti iš žemės sandorių. LŪS visada pabrėžė, jog esame už tai, kad tiek privatiems, tiek juridiniams asmenims turi galioti tas pats 500 ha apribojimas ir kad reikia pagaliau surasti svertus, kaip pažaboti žemės spekuliavimą per akcijas.

Komiteto posėdyje dalyvavęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys teigė, kad planuojama žiūrėti tą pilkąją zoną, kai įstatymas nebeleido turėti daugiau negu 500 ha, bet žemė buvo įsigyjama. Po svarstymų Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė tam, kad NŽT būtų suteikti įgaliojimai tikrinti jau sudarytus žemės įsigijimo sandorius.

KRK posėdžio įrašas

LŪS informacija

svarstomos Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pataisos

Skaitykite daugiau: https://www.manoukis.lt/naujienos/agropolitika/nzt-akiratyje-daugiau-nei-500-ha-s„Ką padarys NŽT, jei prokuratūra nieko nedaro?“, – šiandien Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje klausė LŪS pirmininkas J. Talmantas. Jis priminė, jog 2017 metais LŪS kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kurios prašė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešojo intereso gynimo, o tyrimo metu nustačius imperatyviai Įstatymo nuostatai prieštaraujančius sandorius, kreiptis į teismą dėl tokių sandorių pripažinimo negaliojančiais. Periodiškai iš Generalinės prokuratūros vis gauname atsakymą, jog nagrinėjimo terminas pratęsiamas mėnesiui ar keliems. Šis klausimas visada buvo labai svarbus LŪS nariams, kurie tikrai dirba žemę ir jis labai nepatogus tiems, kurie siekia, kaip gerai užsidirbti iš žemės sandorių. LŪS visada pabrėžė, jog esame už tai, kad tiek privatiems, tiek juridiniams asmenims turi galioti tas pats 500 ha apribojimas ir kad reikia pagaliau surasti svertus, kaip pažaboti žemės spekuliavimą per akcijas

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį