Kada reikia pranešti apie planuojamus purškimus naudojant AAP

Bitė

(2021-06-08)

Intensyviai darbuojantis pasėlių laukuose, svarbu nepamiršti pateikti informacijos į Paraiškų priėmimo informacinę sistemą (PPIS) apie planuojamus ne vien žydinčių augalų purškimus profesionaliajam naudojimui skirtais Augalų apsaugos produktais (AAP). 

Atkreipiame dėmesį, kad privaloma pranešti į PPIS ir apie augalų purškimus tokiais AAP, kurių etiketėje nustatyta saugos priemonė ,,Pavojingas bitėms“ (pvz., tokiais AAP, kaip Avaunt, Cyperkil 500 EC, Decis Forte, Decis Mega, Delmetros 100 SC, Delta Forte, Kaiso 50 EG, Karate Zeon 5 CS, Nexide CS, Poleci, Sindoxa, Steward, Vantex CS, Vertimec 018 EC) ar planuojant sėti augalų (rapsų, rapsukų, garstyčių ar kitų), kuriuos lanko bitės sėklą, apdorotą AAP, kurių etiketėje nustatyta saugos priemonė ,,Pavojingas bitėms“.

Informacija apie planuojamus  purškimo  ar sėjos darbus PPIS pateikiama  ne vėliau kaip prieš 2 kalendorines dienas internet adresu www.vic.lt/ppis/. Svarbu žinoti, kad žydinčius augalus apdoroti AAP leidžiama tik nuo 21 val.  vakaro iki  4 val. ryto, i6skyrus numatytus išimtinus atvejus, kai purškiami bičių nelankomi augalai, tokie kaip bulvės, javai, migliniai augalai – visa šių augalų sąrašą galima rasti VAT svetainėje:

 http://www.vatzum.lt/uploads/documents/20200616_sakymas_dl_ydini_1.pdf .

Atidžiai perskaitykite visą AAP etiketėse esančią informaciją ir reikalavimus, kuriais būtina vadovautis.

Atkreipiame dėmesį, kad yra tokie AAP, kuriais dėl pavojaus bitėms iš viso draudžiama purkšti žydinčius augalus (pvz., Avaunt, Kavalerija, Decis Mega, Steward ir kt.)

Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisyklės: 3D-564 Dėl Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisyklių patvirtinimo (e-tar.lt), galiojančios iki 2022-04-04. 

Atmintinė ūkininkui: 

Ką svarbu žinoti naudojantiems augalų apsaugos produktus

Pagal VAT ŽŪM informaciją

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį