Kėdainių rajone konkurso „Metų ūkis 2017″ laimėtoju pripažintas Ūkininkų sąjungos pirmininko su sūnumis ūkis

Jono_Talmanto_Ovidijaus_Pauliaus

2017-10-12

Spalio 10 dieną konkurso „Metų ūkis‘2017“ komisija apsilankė keturiuose ūkiuose.

Jono Talmanto ir jo sūnų Ovidijaus ir Pauliaus, Valerijos ir Alberto Petrovičių bei Augio Katino ūkius konkursui pasiūlė Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos tarybos nariai, o Lina ir Tadas Vičai iš Pelėdnagių sen. registravosi patys.

Per Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos veiklos 10 metų, organizuodami šį konkursą, pastebėjome, kad daugelio mūsų narių vaikų užaugo padėdami tėvams ūkiuose, vėliau šalia tėvų ūkio įkūrė savo ūkius ir padėdami vieni kitiems sėkmingai ūkininkauja. Tokių puikių pavyzdžių Kėdainių rajone yra ne vienas ir ne keli. Todėl jau antri metai, kaip vertiname vaikų ir tėvų ūkius kaip vieną vienetą. Šiemet toks ūkis yra Jono Talmanto ir jo sūnų Ovidijaus ir Pauliaus. Taip pat Valerijos ir Alberto Petrovičių šeimoje šalia tėvų ūkio kuriasi ir du sūnūs: Gytis ir Dainius.

Ilgiausiai ūkininkauja Jonas Talmantas (25 metus) ir Augis Katinas (24 metus). Trumpiausiai Lina ir Tadas Vičai, kurie ūkininkauja 7 metus.

Jono Talmanto ir jo sūnų Ovidijaus ir Pauliaus bei Augio Katino ūkiai yra augalininkystės. Ūkiuose taip pat auginami ir cukriniai runkeliai. Valerija ir Albertas užsiima augalininkyste ir daržininkyste, šalia javų augina bulves, burokėlius. Lina ir Tadas Vičai šalia augalininkystės ūkio užsiima ir sodininkyste, turi ir 20 ha obuolių sodą.

124 balus surinko ir I vietą laimėjo Jono Talmanto ir jo sūnų Ovidijaus Talmanto ir Pauliaus Pikšrio ūkiai.

Valerija_Albertas_Gytis_Dainius_Petroviciai

II vieta atiteko Valerijai ir Albertui Petrovičiams, surinkusiems 108 balus.

Augis_Katinas

III vietos nugalėtoju tapo Augio ir Jolantos Katinų ūkis, kuris surinko 96 balus.

Lina_Tadas_Vicai

Linai ir Tadui Vičams, surinkusiems 94 balus, Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga įsteigė paskatinimo prizą.

Geriausias ūkių trejetukas išaiškintas vertinant ūkius remiantis Lietuvos ūkininkų sąjungos konkurso nuostatuose apibrėžtais vertinimo kriterijais. Vertinimo kriterijai susideda iš trijų dalių: ūkininko kvalifikacija, išsilavinimas; ūkio veiklos ir jo rezultatų įvertinimas; papildomi kriterijai. Daugiausiai balų (po 10 balų) skiriama už narystę Lietuvos ūkininkų sąjungoje, žemės ūkio kooperatyve, kredito unijoje. Taip pat ūkis įvertinamas ir už ūkininkavimo tęstinumą šeimoje. 5 balai skiriami už vaikų mokymąsi žemės ūkio mokykloje, žemės ūkio universitete/veterinarijos akademijoje arba už įkurtą ūkį. Kiekvienas komisijos narys atskirai ūkius vertino tik pagal ūkio veiklos ir jo rezultatų įvertinimo kriterijus, kurie susideda iš šių kriterijų: žemės panaudojimas; sodybos aplinkos sutvarkymas; privažiavimas prie sodybos, kelių būklė; pastatų būklė; apsirūpinimas technika; technikos būklė ir jos laikymas; mineralinių ir organinių trąšų, chemikalų, kuro ir tepalų sandėliavimas. Pasėlių, pievų ir ganyklų būklė nebuvo vertinta.

Respublikinis Lietuvos ūkininkų sąjungos rezultatų aptarimo renginys vyks šių metų lapkričio 17 d.

Rajone konkurso nugalėtojai ir visi dalyviai bus pagerbti Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos 10-mečio šventėje, kuri vyks lapkričio 24 d.

Lina_Tadas_Vicai_2 Petroviciai_Irena_Navickiene

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos informacija

Nuotraukos Jūratės Jodeikienės

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį