Konkurso „Metų ūkis 2014″ nugalėtojai Mažeikių rajone

Paaiškėjo Lietuvos ūkininkų sąjungos  kasmet organizuojamo konkurso „Metų ūkis 2014“ rezultatai Mažeikių rajone.

Pirmoji vieta skirta Šerkšnėnų seniūnijos Mažaičių kaime ūkininkaujantiems Gitanai ir Pauliui Pocevičiams.
Antroji vieta pripažinta palnosiškiui Artūrui Gurskiui, trečioji – Krakiuose gyvenantiems Silvai ir Rimantui Galminams.

Šerkšnėnų seniūnijos Mažaičių kaime ūkininkaujantys Gitana ir Paulius Pocevičiai verčiasi pieno ūkiu, melžia 65 karves. Iš viso turi apie 120 galvijų. Dirba 253 ha žemės. Ūkyje dirba tik vienas samdomas darbuotojas. Kadangi ūkininkų šeima apsirūpinusi žemės ūkio technika, pagrindinius darbus dirba šeimos nariai – Paulius, Gitana ir aštuoniolikmečiai dukra bei sūnus. Kiekvieną dieną „Pieno žvaigždžių“ pienovežis iš ūkio kasdien išveža virš tonos pieno, vidutiniškai iš karvės melžiama apie 7 t per metus.

Antros vietos laimėtojo A. Gurskio ūkis mišrus. Auginami mėsinių Šarolė ir Limuzinų veislės galvijai. Mėsinių grynaveislių yra 47, iš jų – 14 mėsinių žindenių karvių. Dirba 285 ha žemės.130 ha yra nuosava, kitus nuomoja iš privačių asmenų. Didžioji dalis naudojamos žemės yra išsidėsčiusi aplink ūkio centrą. Ūkininkas augina žiemines ir vasarines grūdines kultūras, laikosi sėjomainos, laukus tręšia organinėmis trąšomis. Dalį grūdų parduoda, kitą dalį sandėliuoja ir panaudoja pašarams.

S. ir R. Galminai, kaip ir pirmos vietos laimėtojai, užsiima pieno ūkiu.  Iš viso ūkio ganyklose ganosi 34 galvijai. Dirba vieną šimtą ha žemės. Ūkininkai apsirūpinę žemės dirbimo, sėjos, derliaus dorojimo, pašarų gamybos technika. Augina žieminius kviečius ir vasarines grūdines kultūras, kurias daugiausia sunaudoja pašarams. Ūkyje dirba vyras ir žmona, darbuotojų nesamdo.

Daugiau skaitykite čia ir  www.santarve.lt  .

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį