Konkurso „Metų ūkis 2019“ rezultatai Kėdainių rajone

Sabuliai_1

(2019-10-14)

Kėdainių rajono konkurso vertinimo komisija – sudaryta iš Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos, Kėdainių r. savivaldybės, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos ir Kėdainių krašto kredito unijos atstovų – lankėsi rajono ūkiuose, juos vertino ir išrinko tris geriausius ir didžiausią pažangą per pastaruosius metus padariusius ūkius. Šių metų nugalėtojai – visi trys augalininkystės ūkiai. Bendras visų ūkių dirbamas žemės plotas sudaro 1105 hektarus. 

Pirma vieta atiteko Ievos ir Dainiaus ir Virgilijos ir Gedimino Sabulių ūkiams. Broliai ūkininkauja 12 metų. Abu užaugo ūkininkų šeimoje, tad nuo mažumės dirbo ūkyje. Tik sulaukę pilnametystės abu oficialiai tapo ūkininkais ir iki šiol dirba kartu. Bendras deklaruojamų pasėlių plotas sudaro 490 hektarų.

Sabuliai_4 Sabuliai_8

Sabuliai_6

Vidos ir Nerijaus Sadauskų ūkis iš Krakių seniūnijos yra antros vietos nugalėtojas. Nerijus augalininkystės ūkyje dirba 440 hektarų žemės. Ūkis modernizuotas, atnaujinta technika, pastatyti grūdų saugojimo bokštai, sutvarkyta aplinka. Nerijus ūkininkauja jau 27 metus.

N.Sadauskas_1 

Trečia vieta atiteko Linos ir Nerijaus Draudvilų ūkiui iš Šlapaberžės kaimo, Dotnuvos seniūnijos. Nerijus ūkininkauja dar tik penktus metus, dirba 175 hektarus žemės.

N.Draudvilas_3 N.Draudvilas_2

Rajone konkurso nugalėtojai ir visi dalyviai bus pagerbti Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos vakaronėje, kuri numatyta lapkričio mėnesio pabaigoje.

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos informacija

Nuotraukos Jūratės Jodeikienės

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį