Konkurso nugalėtojai Kretingos rajone

Vincas Pudžmys

(2017-10-31)

Konkurso „Metų ūkis 2017“ Kretingos rajone I vietos laimėtojais tapo Renata ir Jonas Drungilai, o II vietą pelnė Nijolė ir Antanas Duobliai. Žinia, kad konkurse tapo III vietos laimėtoju, Grūšlaukės ūkininkui 45-erių Vincui Pudžmiui buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus.

Elytė ir Vincas Pudžmiai įvairiose vietose palei Grūšlaukę (Kretingos r.) dirba per 200 hektarų žemės – dalį turi savo, o dalį nuomojasi. Be žieminių ir vasarinių kviečių, augina rapsus, žirnius, pupas. Tas pačias kultūras ketina sėti ir kitais metais. Be to, Buginių kaime esančiame 1,8 ha plote, kuriame šią liepą organizatoriams leido surengti rajono artojų varžybas, pirmąkart, sakė, išbandys ir naują hibridinę rapsų veislę.

Grūšklaukėje gimęs ir augęs Vincas ūkį perėmė iš savo tėvų. Iš pradžių su žmona jie sukosi fermoje, laikė pienines karves. Bet vėliau reikalai pasisuko 180 laipsnių kampu – kantrybės taurė buvo perpildyta, kai už pieną ėmė mokėti vos po 12 euro centų. Tad šeima nuo pienininkystės ūkio perėjo vien prie augalininkystės puoselėjimo.

 Plačiau apie E. ir V. Pudžmių ūkį rašo „Pajūrio naujienos“. Nuotrauka paimta iš „Pajūrio naujienos“.

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį