- Lietuvos ūkininkų sąjunga - http://lus.lt -

LŪS pozicija dėl ŽŪM perkėlimo į Kauną

ZUM logo

2019-03-06

Lietuvos ūkininkų sąjunga išsiuntė raštą Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui V. Pranckiečiui, Kaimo reikalų komiteto pirmininkui A. Stančikui, Ministrui Pirmininkui S. Skverneliui ir Žemės ūkio ministrui G. Surpliui dėl Žemės ūkio ministerijos perkėlimo į Kauną.

Šią savaitę pasklido rimta informacija, jog ŽŪM iškėlimas bus finansuojamas iš žemdirbiams skirtos paramos priemonės „Pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už 2019 metų karves žindenes bei telyčias“. Esą tokia praktika ŽŪM įprasta, tad nuspręsta iš šios priemonės paimti 200 tūkst. eurų ir skirti juos ministerijos iškėlimui. Vėliau, neva, jie bus grąžinami. Galbūt. Bet puikiai žinome, jog kartais paimtos lėšos iš priemonių ima ir nesugrįžta, o vėliau jos nuimamos nuo dar kitų žemės ūkio šakoms skirtų lėšų ir taip tas ratas sukasi be galo. Todėl, stebint iš šalies, vis labiau akivaizdu, jog ŽŪM kėlimo kaina yra per didelė. Bet kuriame versle, o ypatingai žemės ūkyje, norėdamas išlikti, turi labai tiksliai skaičiuoti. Ir ne tik skaičiuoti, bet ir apgalvoti, kaip pavyks tinkamai organizuoti darbus, turėti tam reikalingus žmones. Jeigu perkėlimas nepasiteisins, jis vėl bus atliktas visų mokesčių mokėtojų pinigais. Tai ar mes tikrai tokie turtingi?

Vasario 26 d. turėjome savo organizacijos išplėstinį prezidiumo posėdį ir kadangi prasidėjo jau realūs ŽŪM iškėlimo darbai, nariai patys iškėlė klausimą balsavimui. Balsuojant nuspręsta, jog LŪS laikosi pozicijos, kad ŽŪM kėlimas į Kauną yra betikslis. Tuo labiau, jog nėra aiškių paskaičiavimų, kiek tai kainuos ir kokią duos realią ekonominę naudą. ŽŪM vis labiau mažėja dirbančiųjų, ypač tarp specialistų, ir vis labiau vilkinasi įvairūs spręstini klausimai. Išvengiant šio chaoso ir iš jo sekančių pasekmių, ŽŪM ir toliau turėtų likti Vilniuje.

Visa žemdirbiška visuomenė puikiai prisimena, jog ŽŪM vadovaujant prof. K. Prunskienei, 2007 m. rudenį Kaune buvo įsteigtas bendradarbiavimo su socialiniais partneriais skyrius, į kurį vėliau, ŽŪM vadovaujant K. Starkevičiui, iš Vilniaus buvo perkeltas ir „Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras“, kuris nuo 2018 m. spalio 1 d. yra likviduojamas. Ar tai pasiteisino, ar atsirado daugiau bendravimo su socialiniais partneriais, ar sustiprėjo regionas? Tikrai ne.

Pilną raštą rasite čia: LŪS nuomonė dėl ŽŪM perkėlimo

Ministerijos atsakymas


Straipsnis atspausdintas iš Lietuvos ūkininkų sąjunga: http://lus.lt

URL: http://lus.lt/lus-pozicija-del-zum-perkelimo-i-kauna/

Teisės saugomos 2014 Lietuvos ūkininkų sąjunga. Visos teisės saugomos