- Lietuvos ūkininkų sąjunga - http://lus.lt -

„Metų ūkis 2014″ Kėdainių rajone

V.Ivanauskas_J.Jodeikiene_uk-A.Pavolis_N.Naujokiene_A.Zvikas  Šiemet ne tik respublikoje, bet ir Kėdainių rajone jau 21-ą kartą įvyko konkursas „Metų ūkis’2014“. Konkurso organizatorius Lietuvoje – Lietuvos ūkininkų sąjunga. Rajone konkursą organizuoja Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga.

Remiantis konkurso nuostatais, šio konkurso dalyviais gali būti Lietuvos ūkininkai, įregistravę ūkius ūkininkų registre, dalyvaujantys ūkininkų veikloje ir savo veiklą vykdantys tose savivaldybėse, kur yra dirbanti ir veiklą vykdanti rajono Ūkininkų sąjunga.
Konkurso tikslas – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekiant gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau tvarkytis savo ūkyje, išaiškinti geriausius savivaldybėse.
Ūkių vertinimas susideda iš trijų dalių:
1)      ūkininko kvalifikacija, išsilavinimas;
2)      ūkio veiklos ir jo rezultatų įvertinimas;
3)      papildomi kriterijai.
Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos taryba yra priėmusi sprendimą, kad, rengiant šį konkursą, labai svarbu yra pastebėti kuo platesnį ratą rajono ūkininkų, neišskiriant stambiausių ir pačių mažiausių ūkių, kad būtina atsižvelgti ne tik į ūkio per ilgą laiką pasiektus rezultatus, bet ir į metinius rezultatus, kad vertiname ne tik ūkio aplinką, bet ir įdėtas pastangas siekiant gerų rezultatų. Taip pat labai svarbu ar ūkininkas aktyviai dalyvauja įvairioje visuomeninėje veikloje (žemdirbių savivaldoje, bendruomeninėje veikloje). Šio konkurso metu norima atkreipti dėmesį ir į ne tradicinius ūkius (gėlininkystės, bitininkystės ir kt.).
2014 metais konkurso „Metų ūkis‘2014“ vertinimo komisija sudaryta iš konkurso vertinimo komisijos pirmininko  Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininko Virmanto Ivanausko ir narių: Kėdainių rajono vicemerės Nijolės Naujokienės, Kėdainių r. žemės ūkio ir aplinkosaugos sk. vedėjo Algimanto Žviko, LŽŪKT Kėdainių r. biuro ūkio apskaitos konsultantės Irenos Navickienės, LR ŽŪR savivaldos organizatorės Kėdainių r. Jūratės Jodeikienės.
Į konkursą iš įvairių seniūnijų buvo pasiūlyti aštuoni ūkiai. Šių metų spalio 3 d. įvyko paskutinis konkurso etapas, kurio metu buvo apibendrinti rezultatai ir išrinkti trys nominantai iš Dotnuvos, Gudžiūnų ir Vilainių seniūnijų. Tai Albertas ir Vilma Pavoliai, Ana Bertulienė bei Vaidotas ir Aurika Žičiai. Komisija yra priėmusi sprendimą iš anksto nominantų užimamų vietų neskelbti. Pirmos, antros ir trečios vietos nugalėtojai bus oficialiai paskelbti ir pagerbti š.m. lapkričio 21 d. Kėdainiuose vyksiančios Žemdirbių šventės metu.
LŪS organizuojamas respublikinis konkurso „Metų ūkis 2014″ rezultatų aptarimo renginys planuojamas 2014 m. metų gruodžio 5 d. Kaune.

LŪS ir Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos informacija

Akimirkos iš aplankytų ūkių:

pas_A.Bertuliene_su_N.Naujokiene                                     Pas_uk_V.A._Zicius


Straipsnis atspausdintas iš Lietuvos ūkininkų sąjunga: http://lus.lt

URL: http://lus.lt/metu-ukis-2014-kedainiu-rajone/

Teisės saugomos 2014 Lietuvos ūkininkų sąjunga. Visos teisės saugomos