Nėra metų be „Metų ūkio“

DSC_6284

(2020-11-27)

„Šiandien ta diena, kai visi būtume susirinkę į tradicinę visų rajono ūkininkų taip laukiamą „Metų ūkis 2020“ šventę,“ – sako LŪS Akmenės skyriaus pirmininkė Gražina Gauronskienė. „Nors šiandien ir negalime susitikti, pabūti kartu, pasidžiaugti visais Jūsų aukštais šių metų rezultatais,  norisi paminėti tuos žmones, kurie šiemet sulaukė didelio palaikymo iš Ūkininkų sąjungos valdybos, bendruomenės narių, seniūnijų seniūnų ir buvo  išrinkti 2020 metų geriausiais Akmenės rajono ūkininkais.“ Dalinamės visa skyriaus pirmininkės sveikinimo kalba ir sveikiname konkurso nugalėtojus.   „Mes, duonos augintojai, pasislėpusiose šių metų dienose sukomės kiekvienas kaip mokėjome. Per metus buvo dienų, kai džiugino viskas, prie ko prisiliesdavome, buvo akimirkų, kai grožėjomės ir stebėjomės gyvenimo paprastumu ir jo nepaprasta didybe, bet nestigo ir tokių dienų, kai liūdesys ir pyktis draskė širdį, kai nieko nesinorėjo ir niekuo jau nebetikėjome. Ir štai visos tos patirtys tarsi užgyventas turtas nugulė į mūsų atminties kerteles, o mes ir vėl turime patikėti, kad kiti metai bus dosnesni, geresni, nes žmogus be vilties ir tikėjimo prarastų pats save. Tad, kad ir kaip kartais mus lankstytų gyvenimo vėjai ir audros, per žiemą pailsėkime ir vėl atsitieskime naujiems darbams ir gyvenimo iššūkiams.

Nors šiandien ir negalime susitikti, pabūti kartu, pasidžiaugti visais Jūsų aukštais šių metų rezultatais, norisi paminėti tuos žmones, kurie šiemet sulaukė didelio palaikymo iš Ūkininkų sąjungos valdybos, bendruomenės narių, seniūnijų seniūnų ir buvo išrinkti 2020 metų geriausiais Akmenės rajono ūkininkais.

Pirmiausia noriu paminėti labai visuomeniškus, kolegų žemdirbių gerbiamus Papilės seniūnijos ūkininkus. Tai Kazys ir Dovilė Joniškiai, ūkininkaujantys nuo 1993 m. Kazys yra dalyvavęs artojų varžybose ir užėmė aukštą prizinę vietą. Jų augalininkystės ūkis viršija 100 ha, augina žirnius, kviečius, rapsus. Dovilė – ilgametė Papilės miestelio bendruomenės pirmininkė, dirbanti ne tik šeimos ūkio, bet ir visos bendruomenės labui..

Darni keturių ūkių komanda iš Kruopių seniūnijos – tai Nijolė ir Virginijus Adomaičiai ir jų trys sūnūs. Adomaičiai ūkininkauja nuo 1992 m. Nijolė – ūkio įkūrėja ir variklis, dabar jau po truputį bando perleisti ūkį sūnums. Adomaičių šeima – sūnūs ir jų antros pusės Jurgita ir Albertas Adomaičiai, Ernesta ir Gedas Adomaičiai, Greta Rimkutė ir Donatas Adomaitis – visi bendrai dirba ir gyvena Kruopių seniūnijoje, ūkiai modernizuoti, parengta keletas verslo projektų, jiems įgyvendinti sulaukė finansinės paramos. Jų tikslas – dirbti be samdomų darbuotojų, sako: „Geriau mažiau, bet kokybiškiau.“ Adomaičiai siekia aukštų derliaus rezultatų. Metų ūkio apdovanojimams juos pasiūlė Kruopių seniūnė Rasa Statkuvienė, ūkininkai Jonas ir Laima Kiminai, Darius ir Vitalija Damskiai ir visa Ūkininkų sąjungos Akmenės skyriaus valdyba išsakė nuomonę, kad šie žmonės pagaliau turi būti pagerbti.

Na ir galiausiai, jau nebe pirmą kartą dalyvaujantys konkurse ir šiais metais tapę nugalėtojais – Gitana ir Valdas Baranauskai iš Ventos seniūnijos. Ūkininkauja nuo 1996 m., pradėjo vos nuo 1 ha, nes daugiau niekas nedavė (šiandien šis laukas išaugęs iki 25 ha), dirbo su traktoriumi, vadinamu „pupsiuku“,  kaip sako Valdas, tai laisvalaikio praleidimas, hobis, o dabar ūkis pilnai apsirūpinęs nauja, našia, modernia technika, turi džiovyklą, turi, kur sandėliuoti grūdus. O ir namų aplinka puikiai sutvarkyta… Smagu buvo su komisija apsilankyti gražiai sutvarkytame ūkyje.

Konkurso „Metų ūkis“ komisija šiais metais ūkiuose lankėsi spalio 22 dieną, užpildžiusi anketas apie ūkio rezultatus, vyko į tuos laukus, kur buvo visų ūkių pradžia. Čia sužinojome daug skirtingų ir įdomių istorijų. Komisijos darbe dalyvavo Tarybos narys Pranciškus Zaramba, Kruopių seniūnė Rasa Statkuvienė, Konsultavimo tarnybos specialistė Asta Kiminienė, Ūkininkų sąjungos Akmenės skyriaus pavaduotojas Stanislovas Bačiulis, Ūkininkų sąjungos valdybos nariai Jonas Kiminas ir Darius Damskis ir rajono laikraščio „Vienybė“ žurnalistė Roma Jonikienė.

Ūkininkų sąjungos vardu linkiu visiems ištvermės kasdienybės išbandymuose, ryžto įgyvendinant savo sumanymus, tikėjimo savo ūkio ateitimi, stiprios sveikatos ir tarpusavio sutarimo.“ (LŪS Akmenės skyriaus pirmininkė Gražina Gauronskienė)

LŪS Akmenės skyriaus informacija ir nuotraukos

DSC_6266

DSC_6311

DSC_6228

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį