- Lietuvos ūkininkų sąjunga - http://lus.lt -

Nuotolinis pasėlių deklaravimas prasidės balandžio 20 d., įprastas – nuo gegužės 4 d.

kompiuterinis deklaravimas

(2020-03-31)

Nuo balandžio 20 d. prasidės tik nuotolinis žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas. Prisijungusieji prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos per e-valdžios vartus turės galimybę patys pateikti paraiškas. Įprastas deklaravimas su fiziniais apsilankymais seniūnijose prasidės nuo gegužės 4 d. 

Kadangi didžioji dalis pareiškėjų naudojasi seniūnijų ir savivaldybių paslaugomis pateikiant paraiškas, įprastas deklaravimas su fiziniais apsilankymais prasidės vėliau  – nuo gegužės 4 d., kad darbuotojai turėtų galimybę pasiruošti, parengti išankstines nuotolines paraiškas. Žemės ūkio ministras  atkreipia dėmesį į tai, kad dalį darbų galima atlikti iš anksto, nekontaktuojant su pareiškėjais. Prie nuotolinių mokymų, kaip  dirbti su deklaravimo sistema, platformos nerukus galės jungtis tiek žemės ūkio veiklos subjektai, tiek seniūnijų savivaldybių darbuotojai.

Pasak ministro, reguliuojant apsilankančiųjų srautą siūloma sudaryti pareiškėjų apsilankymo grafiką, prioritetą skiriant garbaus amžiaus ir kitiems rizikos grupėje esantiems pareiškėjams – juos priimti tuomet, kada yra mažiausia rizika. Tarp apsilankymų rekomenduojama daryti pertraukas, skirtas patalpų vėdinimui. Pagal galimybes patalpas reikėtų parengti taip, kad jos turėtų pertvaras, būtų kuo arčiau išėjimo ir nesikirstų su kitų ateinančių interesantų srautais. O visus klausimus, dėl kurių nebūtinas fizinis apsilankymas, reikėtų išspręsti telefonu.

Deklaravimo pabaiga nukeliama į birželio 22 d., o paraiškos su vėlavimais bus priimamos birželio 23 d. – liepos 17 d.

Atsižvelgiant į sunkiai prognozuojamą viruso plitimo perspektyvą bei galimas kovos su juo priemones, pasėlių deklaravimo data ir tvarka dar gali keistis.

2019 m. pasėlius deklaravo 126 057 pareiškėjai, kuriems skirta 483,7 mln. eurų tiesioginių išmokų. Deklaruota buvo 2 9267 751 ha žemės ūkio naudmenų.

 

Pagal žemės ūkio ministerijos informaciją


Straipsnis atspausdintas iš Lietuvos ūkininkų sąjunga: http://lus.lt

URL: http://lus.lt/nuotolinis-paseliu-deklaravimas-prasides-balandzio-20-d-iprastas-nuo-geguzes-4-d/

Teisės saugomos 2014 Lietuvos ūkininkų sąjunga. Visos teisės saugomos