Padėkime kurapkoms sulaukti pavasario

kurapkos

(2018-03-01)

Šių metų vasario pabaiga ir kovo pradžia vėl primena senoviškas lietuviškas žiemas. O tokių žiemų simbolis visada būdavo šalia kaimų ir sodybų įsikūrę kurapkų būreliai. Laukų vištelės glausdavosi prie žmogaus, nes kiemuose visada rasdavo šieno pabirų, pelų ar net išbirėjusių javų grūdų. Deja, šiuolaikinės ūkininkavimo tehnologijos labai nuskurdino šį mūsų laukų simbolio vaišių stalą. Švarūs ūkininkų kiemai nebepatrauklūs kurapkoms. Žinoma, ne vien dėl to, o dar dėl daugybės priežasčių, dėl kurių, beje, irgi žmogus kaltas – kurapkų skaičius Lietuvoje labai sumažėjo.

Mieli ūkininkai, jeigu jūsų žemėse laikosi kurapkų būreliai, kol žiema nepasitrauks, pavėžėkite į tas vietas, kur matėte kurapkėles, – javų nuovalų, šieno pabirų, lapinių daržovių atliekų, nuvalykite nuo sniego želmenų ar ganyklos lopinėlį.

Padėję sulaukti kurapkoms tikrojo pavasario, turėsite ne tik malonumą visus metus matyti šią Jūsų žemių puošmeną, bet gausit ir naudos. Kurapkos sunaikins tikrai ne vieną Jūsų laukų piktžolę.

Lietuvos ūkininkų sąjunga

Aleksandro Stulginskio Universitetas

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija

Nuotrauka iš naturephoto.lt 

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį