- Lietuvos ūkininkų sąjunga - http://lus.lt -

Per 52 tūkstančių Lietuvos piliečių pasirašyta peticija pasiekė Europos Parlamentą

peticiju iteikimas 1

(2018-02-20)

Š.m. vasario 20 d. žemdirbių peticija „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų!“ pasiekė Europos Parlamentą. Ją, lydint Lietuvos žemės ūkio ir maisto tarybos nario Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkui Jonui Vilioniui, Europos Parlamento narys Bronis Ropė įteikė EP Peticijų komitetui.  Po peticija pasirašė per 52 tūkstančius Lietuvos piliečių, kurių parašai išreiškia mūsų žemdirbių palaikymą ir pritaria jų ilgamečiui reikalavimui atkreipti ES institucijų dėmesį į nevienodas rėmimo ir konkuravimo sąlygas, su kuriomis jie priversti taikstytis nuo pat įstojimo į Europos Sąjungą, ir raginimui nedelsiant imtis priemonių sitauacijai keisti. Pasirodžius pirmosioms gairėms kaip Bendroji žemės ūkio politika atrodys ateinančiu finansiniu laikotarpiu, aiškėja, kad sąžiningo ir Lietuvos žemės ūkio nediskriminuojančio išmokų suvienodinimo gali nesulaukti ir po 2020-ųjų metų.

Pagal Europos Parlamento procedūrų taisykles, įteikta peticija bus svarstoma EP Peticijų komitete. Jei peticijos reikalavimai bus pripažinti pagrįstais, Europos Parlamentas ją perduos Europos Komisijai, įpareigodamas juos įgyvendinti. Tikimės, kad derybose dėl ES naujojo finansinio laikotarpio Bendrosios žemės ūkio politikos ir ES daugiametės finansinės perspektyvos bus išgirsti mūsų šalies žemdirbių lūkesčiai.

peticiju iteikimas 3

Nuotraukose: Lietuvos atstovai su EP Peticijų Komiteto sekretoriato vadove  Virpi Koykka ir darbuotoja Ina Sokolska. (Nuotraukų šaltinis EP nario B.Ropės biuras)

LŪS informacija


Straipsnis atspausdintas iš Lietuvos ūkininkų sąjunga: http://lus.lt

URL: http://lus.lt/per-52-tukstanciu-lietuvos-pilieciu-pasirasyta-peticija-pasieke-europos-parlamenta/

Teisės saugomos 2014 Lietuvos ūkininkų sąjunga. Visos teisės saugomos