Plungės rajono konkurso „Metų ūkis 2018″ laimėtojai tiki, jog pieno ūkis turi ateitį

pieno ukis

2018-10-11

Plungės rajono konkurso „Metų ūkis 2018“ vertinimo komisija, sudaryta iš Plungės ūkininkų sąjungos, Savivaldybės administracijos, Žemės ūkio rūmų, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos ir ūkininkų atstovų, lankėsi rajono ūkiuose, siekdama nustatyti geriausią ir didžiausią pažangą per pastaruosius metus padariusį ūkininko ūkį. Šiame krašte yra nemažai gerų pienininkystės ūkių, kurie yra puikus pavyzdys ir kitiems.

Suskaičiavus komisijos narių balsus, Plungės rajono konkurso „Metų ūkis 2018“ nugalėtoju pripažintas Anicetos ir Marijaus Kakčių gyvulininkystės ūkis. Antroji vieta skirta Jovitos ir Alfredo Mikalauskų mišriam ūkiui, trečioji – Alinos ir Arūno Šatkauskų gyvulininkystės ūkui.

Marijus Kaktys yra ūkininkas ir aktyvus visuomenininkas: ilgametis LŪS Plungės skyriaus pirmininkas, žemės ūkio kooperatyvo „Agrolanka“ valdybos pirmininkas, buvęs LŪS vicepirmininkas ir Plungės rajono tarybos narys. Su žmona Aniceta užaugino 4 vaikus. Ūkininkauti pradėjo 1997 m. Platelių seniūnijoje esančiame Lygiųjų kaime ir šiuo metu dirba apie 240 ha žemės, laiko melžiamų karvių bandą ir augina mėsiniu gyvulius. Ūkio modernizavimui naudoja Europos Sąjungos lėšas, o pernai metais pabaigė statyti ir naują fermą, į kurią sugina 100 melžiamų karvių.

Marijus6 Marijus5 Marijus4 Marijus3 Marijus2 Marijus1

Jovita ir Alfredas Mikalauskai ūkininkauja Žemaičių Kalvarijoje, plėtodami pieninkystės ūkį, valdo 140 ha nuosavos žemės, dar apie 60 ha nuomojasi. Ūkį užregistravo 1998 m. Darbuose labai padeda sūnus ir dukra su vyru. Yra aktyvūs visuomenininkai: Alfredas daugiau dalyvauja bendruomenės gyvenime, o Jovita Ūkininkų sąjungos veikloje. Ūkininkai taip pat dalyvauja ir Lietuvos veisėjų asociacijos veikloje. Ūkio modernizavimui naudotos Europos Sąjungos lėšos.

Jovita M6 Jovita M5 Jovita M4 Jovita M3 Jovita M2 Jovita M1

Ūkininkas Arūnas Šatkauskas su žmona Alina taip pat darbuojasi pienininkystės ūkyje Babrungo sen. Žvirblaičių kaime. Darbštūs ūkininkai turi apie 200 galvijų ūkį ir pašarus jiems auginasi 160 ha žemės plote. Ūkininkauti pradėjo 2003 m. ir nors pieno kaimo nedžiugina, vis dar nepraranda vilties, jog pieno ūkis turi ateitį. Ūkio modernizavimui naudotos Europos Sąjungos lėšos. Ūkininko mama turi sukaupusi retų lėlių kolekciją.

Satkauskas6 Satkauskas5 Satkauskas4 Satkauskas 2 Satkauskas 1 Satklauskas7

Parengė

Lietuvos ūkininkų sąjungos administracija

Rūtos Endrijauskienės nuotraukos

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį