- Lietuvos ūkininkų sąjunga - http://lus.lt -

Pradedamos įgyvendinti paramos priemonės pieno produktams

Europos Komisijos organizuojamame Bendrojo žemės ūkio produktų rinkų organizavimo (gyvulininkystės produktų) komiteto posėdyje šiandien balsuota dėl sviesto ir lieso pieno miltelių (LPM) privataus saugojimo. Reglamentai bus publikuoti šį penktadienį, rugsėjo 5 d. (oficialiai įsigalios trečią dieną po publikavimo).

Reglamentų projektuose nustatyta, kad parama lieso pieno miltelių privačiam saugojimui bus 8,86 eurų už toną saugomų lieso pieno miltelių pastovioms saugojimo išlaidoms padengti ir 0,16 eurų už toną už saugojimo dieną. Parama privačiam sviesto saugojimui bus 18,93 eurų už toną saugomo sviesto pastovioms saugojimo išlaidoms padengti ir 0,28 eurų už saugojimo dieną. Minėtųjų produktų saugojimo periodas – 90–210 dienų.

Ekspertų darbo grupėje vyko svarstymas dėl sūrių privataus saugojimo. Komisija žada šį teisės aktą publikuoti šį penktadienį, kad įmonės kuo greičiau galėtų naudotis paramos priemone. Teisės aktas įsigalios tą pačią dieną.

Parama sūriams – 15,57 eurų už sandėliuojamo produkto, kai sandėliavimo kaina pastovi, 0,34 eurų už toną sandėliuojamo produkto, kai skaičiuojama už kiekvieną sandėliavimo dieną.

Lėšos bus naudojamos iš 2014 metų ir iš 2015 metų ES biudžeto. Dėl kitų paramos priemonių bus diskutuojama neeilinėje Žemės ūkio ir žuvininkystės Taryboje penktadienį,  rugsėjo 5 d.

Kitas Europos Komisijos Bendrojo žemės ūkio produktų rinkų organizavimo komiteto posėdis dėl pieno klausimų vyks kitą savaitę.

Žemės ūkio ministerijos informacija


Straipsnis atspausdintas iš Lietuvos ūkininkų sąjunga: http://lus.lt

URL: http://lus.lt/pradedamos-igyvendinti-paramos-priemones-pieno-produktams/

Teisės saugomos 2014 Lietuvos ūkininkų sąjunga. Visos teisės saugomos