Prašome pratęsti žemės ūkio transporto techninės apžiūros dokumentų galiojimą

Tech apžiūra

(2020-03-18)

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą š.m. kovo 16 d. šalyje paskelbtas karantinas. Įvesti laikini ribojimai palietė ir žemės ūkio transporto priemonių techninės apžiūros atlikimą. Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninės apžiūros vykdymo darbai savaldybėse sustabdyti, o pagal galiojančias kelių eismo taisykles į kelius išriedėjusios žemės ūkio transporto priemonės privalo būti praėjusios techninę apžiūrą ir turėti galiojančius atliktos techninės patikros dokumentus. Pavasaris ateina nepaisydamas karantino ir virusų siautėjimo. Visi pavasariniai žemės ūkio darbai turi būti atlikti laiku, nes tai turi didelės įtakos visų metų derliui. Naudodami žemės ūkio transportą ūkininkai privalo ne tik išvažiuoti dirbti į laukus pavasario darbams, bet ir vykdo kasdieninius savo darbus prižiūrint gyvulius. Tačiau dėl įsigaliojusio karantino neretas pateko į situaciją, kai nebegali to daryti, nes pasibaigė techninės apžiūros galiojimo terminas ir šiuo metu neturi jokių galimybių, kad jų traktoriams būtų atlikta reikalinga techninė apžiūra.

LŪS raštu kreipėsi į žemės ūkio, susisiekimo ministrus bei Lietuvos automobilių kelių direkciją dėl susidariusios situacijos, į kurią pateko žemdirbiai dėl COVID-19, ir ragina institucijas nedelsiant problemą spręsti. Siūloma pratęsti techninės patikros dokumentų galiojimo terminą iki kol pasibaigs karantinas ir ūkininkams vėl bus sudarytos galimybės atlikti techninę apžiūrą.

Pilnas raštas

Žemės ūkio technikos techninės būklės priežiūrą vykdo savivaldybės. Administracijos direktoriai tvirtina apžiūrų vietas ir grafikus.

Lietuvos ūkininkų sąjungos informacija

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį