Šilalės ūkininkų receptas, kaip išsaugoti smulkius šeimos ūkius

Šilaėje

(2016-03-22)

Šilalės rajono savivaldybėje kultūros centre praėjusį pirmadienį, kovo 21 dieną, susirinko ūkininkai su tikslu aptarti kritinę padėtį Lietuvos pieno sektoriuje bei naujai rengiamą gamtinių trūkumų ir specifinių kliūčių turinčių žemės ūkio paskirties žemės plotų identifikavimo žemėlapį. Į Šilalę atvyko Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, viceministras Albinas Ežerskis, Seimo nariai Kazys Starkevičius ir Stasys Šedbaras. Susitikime dalyvavo ir Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas. Šilalės rajono ūkininkai pasirašė kreipimąsi į aukščiausias valdžios institucijų vadovus bei LŪS vadovą, kuriame prašoma pateikti atsakymą, ar Lietuvai reikalingi smulkūs šeimos ūkiai ir ar jie turi perspektyvą išlikti. Rašte jie taip pat išdėstė punktus, kuriuos būtina įvykdyti, norint išsaugoti smulkius šeimos ūkius:

1. Kuo skubiau ieškoti finansinių galimybių paremti pieno gamintojus
2. Sugrąžinti pieno kvotas Europos Sąjungos šalyse.
3. Reguliuoti pieno gamintojų, perdirbėjų ir pardavėjų santykius dėl antkainių taikymo.
4. Nustatyti minimalią pieno supirkimo kainą, ne mažesnę kaip 90 proc. vidutinės ES pieno supirkimo kainos vidurkio.
5. Įpareigoti bankininkus dėl objektyvių priežasčių atidėti ūkininkams projektų įgyvendinimui paimtų paskolų mokėjimą.
6. Atleisti nuo pakartotinio valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimo dirbančius pagal darbo sutartis ir mokančius valstybinio socialinio draudimo įmokas ūkininkus.
7. Netaikyti sankcijų pareiškėjams, dalyvaujantiems Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų plėtros programose (pvz. „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“) ir nepasiekusiems verslo plane numatytos veiklos plėtros tikslų ir suplanuotų ekonominio gyvybingumo rodiklių.
8. Supaprastinti verslo planų rengimą.

Plačiau apie renginį skaitykite čia . Nuotrauka Ingos Jonušauskaitės.

Parengta pagal Šilalės rajono savivaldybės informaciją.

Renginį nušviečia ir „Ūkininko patarėjas“ .

 

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį