Ūkininkai žengė raudonu kilimu

12191076_537959319706749_4270591242415057651_n(2015-10-28)

Tradicinio Kauno rajono Ūkininkų sąjungos renginio „Metų ūkis“ dalyviai šiemet rinkosi Raudondvario pilyje. Raudonu kilimu praėjo beveik šimtas šios organizacijos narių.


„Nuo neatmenamų laikų esate didžiulė mūsų bendruomenės atrama, be kurios neįsivaizduojame ateities. Jūsų dėka mūsų kraštas tampa gražesnis ir turtingesnis“, – dėkojo ūkininkams Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.
Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alvydas Rimdeika taip pat pabrėžė, kad Kauno rajonas pagal žemės ūkio rodiklius visada buvo tarp šalies geriausiųjų. Rajone šiemet deklaruota daugiau žemės ūkio naudmenų nei pernai, todėl tūkstančiu hektarų sumažėjo apleistų žemių. O štai vidutinio ūkio dydis per metus ūgtelėjo iki 20 ha, kai Lietuvos vidurkis yra 16 ha. Iš viso savivaldybės teritorijoje pluša daugiau kaip 3 200 ūkininkų, dirbančių 65 tūkst. ha žemės 
„Smagu, kad kasmet įsigyjate daugiau technikos, tampa tvarkingesni laukai, fermos“,- pastebėjo A. Rimdeika.
Kauno rajono Ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė tvirtino, kad įvairios ES paramos formos ne tik padeda patyrusiems ūkininkams, bet ir skatina jaunimą grįžti pas tėvus, senelius į tėviškę, čia dirbti žemę arba kurti verslus. 
Aidint fanfaroms buvo paskelbti konkurso „Metų ūkis 2015“ laureatai. Pirmoji vieta atiteko Babtų seniūnijoje ūkininkaujantiems Redai ir Alfredui Rinkevičiams, antroji – Čekiškės seniūnijos ūkininkams Marytei ir Gintautui Rastauskams. Treti liko Vilkijos apylinkių ūkininkai Irena ir Aleksandras Valatkevičiai.
Alšėnų seniūnijos ūkininkė Teresė Gudaitienė įvertinta už gyvulininkystės ūkio plėtrą, o Babtų jaunasis ūkininkas Edvinas Mačionis gavo padėką už pažangų ūkininkavimą.
Meras V. Makūnas už aktyviai visuomeninę veiklą dėkojo Ūkininkų sąjungos vadovei G. Staliūnienei ir įteikė jai Kauno rajono jubiliejinį medalį.

Daugiau skaitykite Kauno rajono savivaldybės tinklalapyje.

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį