Ūkininko veikla prasideda nuo minties, kuri žemės, vandens, šviesos ir darbo pagalba virsta gyvybe ir derliumi

Metų ūkis 2020_ (93)

(2021-07-16)

Per svilinančius tropinius karščius 2021 m. liepos 15 d. „Harmony park“, Vazgaikiemyje susirinkome pagerbti tuos, kurie 2020 m. tapo jau dvidešimt septintąjį kartą organizuoto konkurso „Metų ūkis“ laimėtojais.

2020-ieji metai buvo neeiliniai metai, kuomet dėl Covid-19 pandemijos ir karantino neįvyko daugelis suplanuotų veiklų ir renginių, o karantino laikotarpiai persikėlė ir į 2021-uosius metus.  Esant neįprastoms sąlygoms 2020 metais konkursas įvyko tik 25 savivaldybėse iš 41, nes buvo  suteikta galimybė pačioms savivaldybėms nuspręsti, ar pandemijos sąlygomis jį rengs. Dėl laimėtojų apdovanojimų taip pat diskutuota ne kartą ir esant nepalankioms epidemiologinėms sąlygoms renginys buvo vis atidedamas, tačiau vidurvasary ir prasidėjusio naujo derliaus nuėmimo fone džiugu, jog laimėtojai surado laiko atvykti atsiimti savo apdovanojimų, o svečiai suskubo pagerbti tuos, kurie visus metus rūpinasi, jog turėtume kokybiško ir sveiko maisto.

Metų ūkis 2020_ (17)Metų ūkis 2020_ (10)

Konkurso „Metų ūkis 2020“ prizas simbolizuoja net kelis svarbius dalykus, kurie, mūsų nuomone, atspindi ūkininko rezultatus: viskas prasideda nuo minties, kuri žemės, vandens, šviesos ir darbo pagalba virsta gyvybe. Viskas auga, bręsta, kol virsta derliumi, kaip tikru rojaus obuoliu. Galiausiai juk visko ūkininkai pasiekia didelio, kantraus darbo ir iš visos širdies sudėtų pastangų dėka, tad visas tas triūsas virsta pasigerėjimo vertu vaisiumi.

Išsamus straipsnis apie laimėtojus jau buvo. Neskaičiusieji jį rasite čia .

DCIM100MEDIADJI_0034.JPGMetų ūkis 2020_ (55)Metų ūkis 2020_ (79)Metų ūkis 2020_ (57)Metų ūkis 2020_ (20)

Renginį atidarė ansamblis „Bass gliss“ (arfa Viktorija Smailytė, bass trombonas Saulius Karka) kūriniais J. Legend „All of me“ ir A. Raudonikio „Švelnumas“,  po kurių „Vairo“ atliekamas kūrinys G. Paškevičiaus ,,Mano kraštas“ visus tiesiog privertė didžiuotis savo kraštu.

Metų ūkis 2020_ (91)Metų ūkis 2020_ (98)

LŪS pirmininko Raimundo Juknevičiaus įteikta šių metų derliaus duona Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkui Viktorui Pranckiečiui ir Žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui suteikia vilties, kad išgyvensime ir įveiksime visokius sunkmečius, kuriuos pateikia gamta, nacionalinė valdžia ir ES politika.

Metų ūkis 2020_ (110)

Metų ūkis 2020_ (114)

LŪS pirmininkui R. Juknevičiui pasveikinus susirinkusius, norinčiųjų tarti sveikinimo žodį buvo ir daugiau.

Europos Parlamento narys Juozas Olekas pasveikino ir įteikė padėką Kupiškio r. sav. pirmos vietos laimėtojams bitininkams broliams Ignui ir Viliui Jackevičiams, geriausiai žinomiems savo prekės ženklu „Brolių medus“. „Esame du broliai dvyniai bitininkai. Mylim žmones ir bites. Dalijamės gera nuotaika. Vedame edukacijas ir supažindiname su bičių gyvenimu. Pas mus atvykę gali degustuoti ir įsigyti mūsų produkcijos.“ – taip save pristato Kupiškio rajono savivaldybės pirmos vietos laimėtojai broliai Jackevičiai, turintys per 150 bičių šeimų. Brolių dvynių bitės laikomos ekologiškoje aplinkoje. Šalia plyti pievos ir miškai. Bitynas dalyvauja išskirtinės kokybės programoje, todėl nuolat atliekama bityno patikra. Suteiktas sertifikatas garantuoja medaus ir kitų produktų kokybę. Broliai valdo 17 ha žemės.

Metų ūkis 2020_ (122)

LR Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis sveikindamas susirinkusiuosius prasitarė, kad tapti „Metų ūkiu“ daugeliui ūkininkų prireikia daugelio metų ir sunkaus darbo. Visus dirbančius žemę įvardijęs agronomais, jis kvietė kartu ieškoti būdų, kaip didinti organinės anglies kiekį dirvožemyje, tam panaudojant skatinimo programas.

Metų ūkis 2020_ (123) Metų ūkis 2020_ (94)

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas savo pasveikinime kalbėjo, jog toks konkursas – puiki proga pasidžiaugti rezultatų siekiančiais kaimo žmonėmis, kuriems ūkininkavimas ne vien profesija, bet ir gyvenimo būdas. Pasak jo, tikrai sunku išrinkti tuos darbščiausius, nes tokiais drąsiai galime pavadinti visus žemdirbius. Ir labai sveikintina, kad tarp konkurso nugalėtojų daugėja jaunimo, nes šalies kaimo ateitis jų rankose. Vėliau, per apdovanojimus visiems 25 konkurso pirmos vietos laimėtojams Ministras įteikė padėkas už pažangų ūkininkavimą.

Metų ūkis 2020_ (127)

Europos Parlamento nario Bronio Ropės vardu sveikinimo žodį tarusi biurų vadovė Lietuvoje Rūta Bičiuvienė perdavė linkėjimus nuo B. Ropės, kuris dėl įtemptos tos dienos darbotvarkės negalėjo sudalyvauti, nors labai norėjo. Taip ji perdavė europarlamentaro padėką jauniausiam konkurso laimėtojui – Marijampolės sav. pirmos vietos nominantui Mykolui Šveikauskui. Jis perėmęs tėvų patirtį ir įkūręs savarankišką ūkį, augindamas per 30 Simentalų veislės raguočių Gudinės kaime. Šveikauskų pavardė Marijampolės apylinkės ūkininkams gerai žinoma, o ypač tiems, kurie domisi arba užsiima mėsinių galvijų auginimu.

Metų ūkis 2020_ (132)

Pasveikinti susirinkusius taip pat panoro generalinio rėmėjo SWEDBANK Smulkių verslo klientų ir rinkodaros skyriaus vadovė Rasa Verkauskaitė -Kazanskienė ir pagrindinio rėmėjo  UAB „Biržų žemtiekimas“ generalinis direktorius Saulius Silickas, kurie visiems laimėtojams buvo įsteigę savo atstovaujamų įmonių prizų.

Metų ūkis 2020_ (133) Metų ūkis 2020_ (134)

UAB DOJUS agro Lietuvos filialo direktorė Diana Tatarūnaitė-Zubenienė tardama sveikinimo žodį perdavė ir įsteigtą specialų apdovanojimą Kauno r. pirmos vietos laimėtojui Dirmeikių šeimos ūkiui.

Metų ūkis 2020_ (137)

Pasėlių savidraudos fondo Vereinigte Hagel filialo VH Lietuva vadovo pavaduotoja Toma Rickevičienė pasidžiaugė didėjančiu besidraudžiančiųjų būriu, nes gamtos sąlygos darosi vis labiau nenuspėjamos. Ji įteikė po skėtį LŪS Joniškio skyriaus pirmininkei Lilijai Šermukšnienei ir Jonavos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkui Ričardui Žebrauskui (renginyje nedalyvavo), kurių  savivaldybių ūkininkai aktyviausiai draudžiasi, bei LŪS pirmininkui R. Juknevičiui.

Metų ūkis 2020_ (141)

Laikraščio „Ūkininko patarėjas“ vyr. redaktorius Vytenis Neverdauskas nugalėtojų pagerbimo šventės proga ir gražaus bendradarbiavimo intencija padovanojo Lietuvos ūkininkų sąjungai laikraščio “Ūkininko patarėjas” prenumeratą 2022 metams.

Metų ūkis 2020_ (32)

Visi atvykę laimėtojai buvo iškilmingai apdovanoti, o negalėjusių sudalyvauti dovanas paėmė rajoninių LŪS skyrių atstovai. Gerą nuotaiką tokios kaitros metu dovanojo grupė „Vairas“.

Metų ūkis 2020_ (30) Metų ūkis 2020_ (41) Metų ūkis 2020_ (64) Metų ūkis 2020_ (72) Metų ūkis 2020_ (84) Metų ūkis 2020_ (108) Metų ūkis 2020_ (143) Metų ūkis 2020_ (145) Metų ūkis 2020_ (148) Metų ūkis 2020_ (151) Metų ūkis 2020_ (156) Metų ūkis 2020_ (168)

Nuoširdžiai dėkojame renginio rėmėjams. Generaliniam renginio rėmėjui – SWEDBANK, kad ketvirtus metus iš eilės savo noru ir iniciatyva remia šį renginį. Nuolatiniam pagrindiniam rėmėjui – UAB „Biržų žemtiekimas“, kad jau septintus metus iš eilės yra šioje pozicijoje ir dar tvirtai pasiryžę remti ateinančius du. Dėkojame ilgamečiams renginio rėmėjams: Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai, Syngentai, akcinei bendrovei Lytagra, draudimo bendrovei Vereinigte Hagel Lietuva, uždaroms akcinėms bendrovėms: BASF, Agrokoncernas, Dojus Agro, Vaderstad, Naftrus. Pagrindiniams informaciniams šių ir daugelio jau buvusių konkurso metų renginių rėmėjams: laikraščiams „Ūkininko patarėjas“ ir „Kaimo laikraštis“, agroverslo žurnalui „Mano ūkis“, portalams agroakademija.lt, manoukis.lt, agroeta.lt,  TV laidai „Kaimo akademija“.

Metų ūkis 2020_ (192) Metų ūkis 2020_ (202)

Renginio pabaigoje tradiciškai dovanotas LŽŪKT tortas buvo tikra atgaiva po  kaitrios dienos.

Visiems linkime, kad visus mus įtraukęs chaotiškas pandeminis laikas pagaliau baigtųsi, o biurokratai nusiėmę juodus akinius pamatytų tikrąją žalią Lietuvą, kurią kuria, puoselėja ir saugoja ūkininkai. Šiuo metu rajonuose vyksta jau 28-asis konkursas „Metų ūkis“ ir labai viliamės, jog drauge ir gausesniu būriu vėl gyvai pasimatysime šių metų vėlų rudenį, apdovanodami 2021 m. laimėtojus.

Tekste panaudotų fotografijų autorius VšĮ LŽŪKT fotografas Egidijus Vilkevičius.

Straipsnį parengė LŪS administracija

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį