Ukrainos nacionalinis žemės ūkio forumas – Copa-Cogeca partnerinė organizacija

Ukrainos-CC (2022-03-08)

Ukrainos nacionalinis žemės ūkio forumas (Всеукраїнський аграрний форум, anglų kalboj trumpinama UNAF) šiandien tapo Copa-Cogeca partnerine organizacija ir jo atstovai pakviesti kovo 9 d. esant galimybei dalyvauti Copa-Cogeca vadovų nuotoliniame posėdyje, taip pat prisijungti į Copa-Cogeca prezidiumo posėdį, vyksiantį balandžio pabaigoje. 

Sprendimą priimti ukrainiečių organizaciją į savo partnerių gretas Copa-Cogeca narės priėmė vienbalsiai rašytinio balsavimo procedūros metu po to, kai vasario 28 d. buvo gautas UNAF prašymas dėl galimos narystės ir atleidimo nuo nario mokesčio. UNAF – tai 2017 metais įsteigta organizacija, kurią įsteigė 5 didžiausios nacionaliniu lygiu veikiančios Ukrainos žemės ūkio organizacijos: Ukrainos žemės ūkio taryba, Ukrainos žemdirbių sąjunga, Ukrainos kaimo ir gyvenviečių tarybų asociacija, Ukrainos žemės ūkio konfederacija ir Ukrainos agroverslo klubas.

Vadovaujantis Copa-Cogeca įstatais pilnateisėmis narėmis nacionalinės žemės ūkio organizacijos gali tapti tik valstybei tapus visateise ES nare. Ne ES šalių organizacijoms pasiūloma organizacijos-partnerės statusas. Tokiomis yra Norvegijos, Turkijos, Sakartvelo, Islandijos, Šveicarijos, Makedonijos žemdirbių asociacijos. Organizacijos-partnerės statusą įgavo ir visos trys Jungtinės Karalystės žemdirbių organizacijos buvusios pilnateisėmis Copa-Cogeca narėmis po to, kai šalis pasitraukė iš ES.

***

Lietuvos ūkininkų sąjunga visateise Copa-Cogeca nare tapo 2004 m. gegužės 1 d., Lietuvai įstojus į ES. Iki to laiko LŪS kartu su LŽŪBA keletą metų rengėsi tapti ES stoginių organizacijų narėmis dalyvaudamos tarptautiniuose Copa-Cogeca projektuose ir glaudžiai bendradarbiaudamos su ES ir ES šalių-kandidačių ūkininkų organizacijomis. Vėliau į žemdirbių atstovavimo tarptautiniame lygmenyje veiklą įsitraukė ir kitos Lietuvos žemdirbių organizacijos – Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija „Kooperacijos kelias“ bei Lietuvos Respublikos Žemės ūkio rūmai – taip pat tapdamos Copa-Cogeca narėmis.

LŪS informacija

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį