Kėdainių rajone įvyko konkursas METŲ ŪKIS’2023

DSC_9311

(2023-10-23)

Šiemet visoje Lietuvoje Lietuvos ūkininkų sąjungos organizuojamas konkursas Metų ūkis vyko 30-tą kartą. Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos patvirtinta konkurso komisija spalio 11 dieną aplankė atrinktus tris ūkius ir išskyrė vietas. Visi trys ūkiai – skirtingi specializacija ir dydžiu. Ir visi trys ūkiai verti aukščiausio įvertinimo.

Skaityti

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį

Bendras kreipimasis dėl mokesčių didinimo

IMG_1569

2023-08-01

Lietuvos ūkininkų sąjunga kartu su kitomis įvairių sričių Lietuvoje veikiančiomis verslo organizacijomis, nepritaria LR Vyriausybės parengtiems ir LR Seimo svarstymui pateiktiems įstatymų projektams, susijusiems su mokestinės naštos didinimu ir ragina LR Seimo frakcijas ir komitetus nepritarti šiems projektams.

Skaityti

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimas – LŪS nėra lobistinė organizacija

kopimas

Praėjus pusantrų metų nuo bylinėjimosi pradžios šia tema, dalinamės priimtu ir jau nebeskundžiamu Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (toliau – LVAT) sprendimu, kuris suteikė vilties, kad tiesa yra pasiekiama, o priimti bei galiojantys įstatymai yra painūs ir tikrai taisytini. Ginant savo tesėtus narių interesus visada sieki aiškesnių ir konkretesnių rezultatų, bet tas siekis neturi jokių garantijų, kad tikrai pavyks. Šioje situacijoje iš šalies buvo skeptiškumo, bet nariai tikėjo savo teisumu ir jį pavyko apsiginti. 

Skaityti

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį

Pieno gamintojams reikia pagalbos čia ir dabar

karvės 2

(2023-03-01)

Lietuvos pieno sektorių drebina gili krizė. Jau daugiau kaip pusmetį pieno gamintojams mažinama žaliavinio pieno supirkimo kaina, kuriai vasario mėnesį dar labiau kritus ir sumažėjus daugiau nei 50 proc., lyginant su 2022 m. III ketvirčio kaina, pieno ūkių padėtis tapo kritinė, gamyba nuostolinga, sparčiai judama link masinių ūkių bankrotų ar dešimtmečius puoselėtų karvių bandų pardavimo. Iš ten kelio atgal nebus – gersime ne šviežią lietuvišką, bet įvežtinį pieną.

Pieno gamintojų atstovų pastangos š.m. vasario 24 d. tartis su likusiais trimis grandinės dalyviais (Žemės ūkio ministerija, perdirbėjais bei prekybininkais) žlugo. Derybų partneriai ir moderatoriai buvo nepasiruošę susitikimui: užuot aptarę pieno gamintojų teikiamus prašymus dėl skubios pagalbos, primygtinai siūlė priemones, galinčias suveikti tik per ilgą laiką. Konkurencijos taryba niekaip neprisidėjo prie žemdirbių derybinių pozicijų sustiprinimo.  Skaityti

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį

Rezoliucija dėl krizės pieno sektoriuje

rezol

(2023-02-08)

Jau daugiau kaip pusmetį pieno gamintojams mažinama žaliavinio pieno supirkimo kaina, kuriai kritus daugiau nei 50 proc., pieno ūkių padėtis tapo kritinė, gamyba nuostolinga, sparčiai judama link masinių ūkių bankrotų. Lietuvoje nėra parengtos ir efektyviai veikiančios pieno sektoriaus stabilumą užtikrinančios priemonės. Ūkininkai išlieka mažiausias derybines galias turinčiais maisto grandinėje. Jiems neįmanoma diktuoti sąlygas perdirbėjams ir ūkininkai visiškai neturi įtakos nustatant galutinę pieno produktų kainą parduotuvių lentynose bei atitinkamai pardavėjų veiklos pelningumui. Nevienodai pasiskirsto pelnas pieno sektoriuje – tarp  ūkininko, perdirbėjo ir prekybininko – kai auga pieno sektoriaus pelningumas, bet, jei pieno produktų pasaulinės kainos krenta, ūkininkai visada nukenčia. Tuo tarpu perdirbėjų ir prekybininkų veiklos pelningumas krizių metu dažniausiai nesikeičia, nes vietinėje rinkoje produkcijos kainos vartotojui išlaikomos maksimaliai aukštos. Galiausiai dėl aukštos pieno produktų kainos vartotojui būna apkaltinamas žemdirbys, neva jis daro spaudimą aukštoms pieno supirkimo kainoms, nors faktiškai žemdirbys gauna pačią mažiausią kainos dalį šioje maisto tiekimo grandinėje. Skaityti

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį