COPA-COGECA avienos darbo grupės posėdyje

sheep_104360954

(2015-06-30)

COPA-COGECA darbo grupės “Avys” nariai išsirinko naują grupės pirmininką ir diskutavo apie būtinybę sukurti ilgalaikę strategiją, kuri leistų padidinti avių ūkių pajamas. 

Birželio 29 d. vykusiame COPA-COGECA darbo grupės “Avys” posėdyje, kuriame pirmą kartą Lietuvos žemdirbiams atstovavo Anykščių ūkininkų sąjungos primininkas ir Lietuvos avių augintojų asociacijos primininkas Žilvinas Augustinavičius, dvejų metų kadencijai naujuoju grupės pirmininku išrinko Čarlzą Sekombą (Charles Sercombe) iš Didžiosios Britanijos ir du jo pavaduotojus – Mišelę Buduan (Michèle Boudoin) iš Prancūzijos bei Sandorą Kukuvič (Sandor Kukovics) iš Vengrijos.

Pirmininkas Č.Sekombas laiko avis nuo 1999 metų ir šiandien turi 2 400 avių bandą. Nuo 2012 m. jis vadovauja NFU (Didžiosios Britanijos Nacionalinė ūkininkų sąjunga) gyvulininkystės tarybai. Pavaduotoja M.Buduan avis augina Centrinės Prancūzijos Overnė regione (apie 350 km į pietus nuo Paryžiaus). Ji yra Overnė regiono avių augintojų kooperatyvo (COPAGNO), padedančio parduoti avis, narė, o nuo 2015 m. balandžio mėnesio užima Prancūzijos nacionalinės avių augintojų federacijos prezidentės pareigas. Vengras S.Kukuvič dalyvauja COPA-COGECA avių augintojų grupės darbe nuo 2003 m., atstovauja Vengrijos avių augintojų Tarybai, kuri priklauso Tarptautinei avių augintojų asociacijai.

Nedvejodami dėl avių auginimo naudos užtikrinant užimtumą kai kuriuose ES kaimo vietovėse ir avienos maistingumo, COPA-COGECA grupės nariai susirinkime akcentavo, jog sektoriuje pajamos nuolat mažėja dėl trapios rinkos ir augančių gamybos kaštų. Avienos vartojamas Europos Sąjungoje jau eilę metų  mažėja, o su juo krenta ir produkcijos kainos, todėl avių augintojams būtina ilgalaikė strategija, leidžianti išlaikyti sektoriaus gyvybingumą ir numatanti konkrečius veiksmus, kaip ūkininkams susidoroti su kylančiais iššūkiais. Avių augintojai atkreipė dėmesį į būtinybę užtikrinti informacijos tarp šalių narių keitimąsi apie produkcijos kainas, BŽŪP įgyvendinimo aspektus ir pasieniuose gresiančias ligas, skaidrinti pardavimų grandinę, kad nebūtų nuskriaustų grandinės narių.

Lietuvoje avių per pastaruosius penkerius metus vis daugėjo ir dabar jų yra beveik 150 tūkstančių. Iki šiol už avis skiriamos išmokos, o nuo šių metų teikiama parama ir įsigijant veislinius gyvulius.

Straipsnį pagal COPA-COGECA informaciją parengė LŪS tarptautinių ryšių koordinatorė Jovita Motiejūnienė

KPF-LKT logo bendras 2013_MU1

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį