ES Komisijos konferencija „Nuo lauko iki stalo“

F2F konferencija

(2020-10-15)

Minėdama Pasaulinę maisto dieną (kuriai paskirta spalio 16 d. ), Europos Komisija surengė nuotolinę konferenciją „Nuo lauko iki stalo“. Konferencija vyks dvi dienas spalio 15-16 d. Pagrindinė renginio tema yra tvarios maisto grandinės sukūrimas ES ir, žinoma, ūkininko vaidmuo įgyvendinant naująsias strategijas bei ES išsikeltus ambicingus uždavinius. 

Konferencijos tiesioginę transliaciją anglų kalba galima stebėti Europos Komisijos tinklapyje, čia taip pat galima pasirinkti tiesioginį vertimą į kelias kitas ES kalbas: vokiečių, lenkų, italų, prancūzų, ispanų, graikų.

Konferencijos dalyviai – ES Komisijos nariai, ES parlamento nariai, šalių narių žemės ūkio ministerijų atstovai, vartotojų organizacijos atstovai,  žemdirbių organizacijos Copa-Cogeca atstovai ir t.t.

Pilna renginio programa .

Keli faktai apie Pasaulinę maisto dieną.
Pasaulinę maisto dieną švęsti pasiūlė Maisto produktų ir žemės ūkio organizacija (FAO (Food and Agriculture Organisation)). Šios organizacijos iniciatyvą palankiai priėmė ir patvirtino Jungtinių tautų organizacija. Šventę švenčiančios šalys užsibrėžė uždavinį kovoti su badu pasaulyje, plėsti žemės ūkį. Pasaulyje suskaičiuojama apie 800 mln. badaujančių žmonių. Trečiosiose pasaulio šalyse dėl maisto nepritekliaus vaikai užauga liesi ir psichiškai atsilikę. Alkanam vaikui sunku susikoncentruoti ir mokytis. Dėl neprivalgymo prastėja suaugusiųjų darbo kokybė, o tai stabdo ir visos šalies ekonomikos lygį. Šią dieną rengiamos nemokamo maitinimo, paramos akcijos, visuomenė plačiau informuojama apie skurdžiai gyvenančius žmones, kuriuos būtų galima paremti. Tarptautinės maisto dienos metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir į sveiką mitybą. Sveikuolių klubai rengia sveiko maisto šventes.

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį