Išgyvenome istorinį momentą – vienybę!

Varėna

(2019-11-26)

Šiemet Lietuva minėjo Baltijos kelio 30-metį. Šiandien mūsų organziacija, vienijanti 41 rajoninį skyrių, darniai visi vienu metu skirtingose Lietuvos savivaldybėse visa jėga įsitraukė į vilnijančios taikios akcijos “Lietuva, tavo kaimas miršta!” antro etapo dalyvių gretas . Mes taip pavydžiai stebėjome kitas šalis ir per ilgai dvejojome, ar mums kažkas panašaus pavyktų. Bet mums pavyko! Mes sugebėjome per Lietuvą išvažiuoti su beveik 5000 traktorių ir įrodyti, jog gana jau visiems į mus – ūkininkus valytis kojas!
Šiandien visi drauge vieningai išgyvenome tą istorinį momentą, kas vadinama ūkininkų vienybė, kurio pagrindu kūrėsi Lietuvos ūkininkų sąjunga prieš 100 metų ir atsikūrė prieš 30 metų. Šiandien daugybė ūkininkų patyrė savo asmeninį Baltijos kelią, į kurį išvyko prisimindami savo ūkio įsikūrimo pradžią, nueitą sunkų ūkininkavimo kelią, galvojo apie save ir savo vaikų, anūkų ateitį. Šiandien nebereikėjo nei vienam gūžtis prieš visuomenę, kaltinančią mus ir vadinančią išlaikytiniais ar antrarūšiais. 

LŪS pirmininkas Jonas Talmantas dėkoja visiems Lietuvos ūkininkams, kurie 15 metų, gaudami beveik perpus mažesnes išmokas nei seniosiose ES šalyse, iki šiol tebegamina sveiką ir saugų maistą, tiki Lietuva ir jos ateitimi. „Bet nuo šiol kovosime už save visomis mums suteiktomis priemonėmis“ , teigia LŪS pirmininkas.
Atskiras dėkui:
-Lietuvos kelių policijos ekipažams už supratimą ir galimybes važiuoti saugiai numatytais maršrutais, išjungiant šviesaforus, reguliuojant saugų eismą.
- Savivaldybių merams, kurie suprato akcijos tikrąją prasmę ir palaikė savo rajonų ūkininkus. Nesupratusiems – gaila, tačiau ateityje visuomenė bus atidesnė dalyvaudama savivaldos rinkimuose.
- LŪS rajoninių skyrių vadovams, jų pavaduotojams, nariams greitai ir operatyviai supratusiems akcijos būtinybę ir svarbą, įtraukiant kuo didesnį ūkininkų skaičių per labai trumpą laiką, sugebant pasiruošti akcijai reikalingą atributiką.
- Kitoms žemdirbių organizacijoms, kurios prisideda ir palaiko savo protestuojančius narius. Visais laikais lietuviams visose veiklų srityse trūko ir
trūksta vienybės. Galbūt čia tas kritinis momentas, kada galime susivienyti kuo plačiau vardan bendro tikslo – ūkininkų gerovės.

„Žemdirbių rengiamos akcijos nėra skirtos pigiems viešiesiems ryšiams ar politinei reklamai. Tad dar kartą visiems sakome: gana į mus valytis kojas! Kovokime iki galo: statykime kryžius, važiuokime į kelius, šturmuokime sostinę, būkime vieningi! Tik taip tapsime matomi ir galime tikėtis būti suprasti!“ – ragina Lietuvos ūkininkų sąjungos narius LŪS pirmininkas Jonas Talmantas.

Akimirkos iš traktorių judėjimo akcijos rajonuose ir rajonų centruose:

Pakruojis Pakruojyje

k4dainai Kėdainiuose

default Pagėgiuose

Vilnius Vilniuje

Kaunas Kaune

Akmene Akmenėje

Panevėžio Panevėžyje

tauragė Tauragėje

Utena Utenoje

Varėna Varėnoje

Anykščiai Anykščiuose

Kupiškis Kupiškyje

oznoroznor Vilkaviškyje

Radviliškis 5 Radviliškyje

Rokiškis Rokiškyje

Mažeikiaimažeikiai 2 Mažeikiuose

Marijampolė Marijampolėje

Joniškis Joniškyje

Zarasai Zarasuose

Telšiai Telšiuose

kaišiadorys 2 Kaišiadoryse

BiržaiBiržai 2 Biržuose

Šilutė Šilutėje

KelmeKelme 2 Kelmėje

Šillalė Šilalė 2 Šilalėje

Ignalina Ignalinoje

Prienai 5 Prienuose ir Birštone

Raseiniai Raseiniuose

Jurbarkas Jurbarke

Kretinga Kretingoje

Klaipėda Gargžduose, Klaipėdos r.

Jonava Jonavoje

Alytus Alytuje

Šiauliai 3 Šiauliuose

Širvintos Širvintose

LAzdijai Lazdijuose

Plungė 2 Plungėje

Elektrėnai 1 Elektrėnuose

Druskininkai Druskininkuose

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį