Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga atšventė savo veiklos dešimtmetį

P7B_4873r

2017-11-29

Šių metų lapkričio 24 d. Kėdainių arenoje Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga paminėjo savo veiklos 10-metį.

Penktadienio vakarą į Kėdainių areną rinkosi Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos nariai, verslo partneriai, rajono savivaldos atstovai bei žemės ūkio specialistai, žemdirbių savivaldos organizacijų vadovai ir svečiai. Sąjunga visus pakvietė kartu atšvęsti savo veiklos 10-metį. Tai buvo padėka visiems, buvusiems dešimt metų kartu, prisidėjusiems darbais ir palaikymu, tikėjusiems sėkme.

P7B_4895r P7B_4913r P7B_4921r P7B_4943r P7B_4946r P7B_4971r

Pradėdamas renginį Sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas sakė, kad, vertinant pagal žmogaus amžių, ankstyvosios paauglystės sulaukusi Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga  yra pakankamai brandi, tvirta ir žinanti ko siekia. Pabrėžė, jog tai, kad „šiandien turime tokią tvirtą ir vieningą žemdirbių savivaldos organizaciją rajone, ir vieną iš stipriausių Lietuvoje, yra dešimties metų mūsų visų bendro, kryptingo, komandinio darbo rezultatas.“

Savo kalbos pabaigoje pirmininkas V. Ivanauskas visus pakvietė tylos minute pagerbti išėjusius tarp kurių ir vienas iš steigėjų ūkininkas Antanas Pacaitis.

Renginio metu prisiminta kūrimosi pradžia. Parengtame video buvo kalbinami Sąjungos steigėjai Virmantas Ivanauskas, Saulius Dambrauskas, Jonas Talmantas, Šarūnas Šiušė ir Aušrys Macijauskas. Prisiminimui dabartinis pirmininkas Virmantas Ivanauskas steigėjams įteikė dovanėles.

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos vienas iš steigėjų, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas pasidžiaugė, kad daug ūkininkų patikėjo ūkininkų sąjunga ir prisijungė prie jos veiklos.

P7B_5390r P7B_5442r P7B_5438r

Sąjungos steigėjas ir Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas sakė, kad ne tik džiaugiasi, bet ir didžiuojasi, kad dalyvavo Sąjungos kūrime. „Esu dalyvavęs daugelio organizacijų kūrime, tačiau Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga yra viena iš sėkmingiausių mūsų įsteigtų organizacijų. Ši organizacija mane labai džiugina, ją labai dažnai statau, kaip pavyzdį visiems kitiems šalies ūkininkams, nes galima padaryti, galima surinkti nario mokestį.“, – sakė A. Macijauskas ir pabrėžė, kad svarbiausi vis tik yra nariai, kuriems nuoširdžiai padėkojo už jų indėlį Sąjungos veikloje.

P7B_5444r P7B_5458r

Kupiškio r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Zigmas Aleksandravičius sveikindamas sakė „Mes turime turėti tokias šventes, nes ištverti tai, ką mes ištveriam, dirbdami po 16 valandų be išeiginių ir dažnai be atostogų, juk žmogus nėra mašina ir tokios šventės kai gali pabendrauti, pasišnekėti, pasakyti po gerą žodį vienas kitam, yra mums nežmoniškai reikalingos.“

Renginio metu romantinę nuotaiką kūrė vyrų vokalinis ansamblis QUORUM, visus išjudino Česlovas Gabalis ir Jeronimas Milius su grupe. Vėliau šokiui šventės dalyvius pakvietė ansamblis Jonis.

Reginio metu buvo apdovanoti ir konkurso „Metų ūkis‘2017“ nugalėtojai.

Šiemet Kėdainių rajone vykusiame konkurse „Metų ūkis“ išsiskyrė 4 ūkiai.

P7B_5513r P7B_5525r P7B_5535r

I vietos laimėtojais tapo trijų šeimų ūkiai. Tai Aida ir Jonas Talmantai, Ovidijus Talmantas, Irma ir Paulius Pikšriai ūkininkaujantys Pelėdnagių seniūnijoje. Jau antri metai kaip konkurse nominantais tampa tėvų ir vaikų ūkiai. Šie trys modernūs ūkiai kartu sudėjus dirba virš 1200 hektarų žemės plotą. Ūkiai– augalininkystės.

II vieta atiteko ūkininkams Valerijai ir Albertui Petrovičiams, kurie taip pat ūkininkauja Pelėdnagių sen. 450 hektarų plote augina bulves, burokėlius, javus ir cukrinius runkelius. Valerija ir Albertas užaugino du sūnus Gytį ir Dainių, kurie taip pat seka tėvų pėdomis.

III vietos nugalėtojais tapo ūkininkai Jolanta ir Augis Katinai, kurie ūkininkauja Pernaravos seniūnijoje, dirba 96 hektarus žemės, ūkis augalininkystės.

P7B_5537r

Prizai konkurso nugalėtojams įsteigti Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos. Tai – dovanų čekiai šveicariškiems laikrodžiams įsigyti.

Paguodos prizas, biletai į pasaulinio garso koncertą ROYAL CHRISTMAS GALA (Sarah Brightman Gregorian, Royal Symphony Orchestra), atiteko ūkininkams Linai ir Tadui Vičams iš Pelėdnagių seniūnijos.

Organizuota akcija: rinktos lėšos kūdikių svarstyklėms.

Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga savo gražios sukakties proga organizavo akciją: paprašė visų finansiškai prisidėti prie kūdikių svarstyklių įsigijimo, kurios bus įteiktos Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro Pediatrijos skyriui.

P7B_5115r

Tai pati geriausia dovana ne tik Kėdainių krašto ūkininkų sąjungai, bet ir Lietuvai artėjančio 100-mečio proga.

Renginio metu surinkta virš 2 tūkstančių eurų. Tai įspūdinga suma. Renginį vedusi aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė sakė, kad „Mažuose pasaulio kampeliuose maži žmonės darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą!“ ir Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos vardu visiems padėkojo už šį gerą darbą.

***

Šiandien dienai Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga vienija 228 narius. Iš jų – 33 ūkininkės moterys, 81 jaunasis ūkininkas.

Kėdainių r. 2017 metais bendras deklaruotų pasėlių plotas siekė beveik 110 tūkstančių hektarų. Iš jų pusė dirba žemės ūkio bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės. Bendras Sąjungos narių deklaruojamų pasėlių plotas 2017 m. yra virš 43 tūkstančių hektarų, tai sudaro apie 90 procentų Kėdainių rajone ūkininkų viso deklaruojamo žemės ploto.

P7B_5621r - Copy P7B_5657r - Copy P7B_5666r - Copy P7B_5717r - Copy P7B_5725r - Copy

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos informacija

Nuotraukos Jono KLEMANO

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį