Pakruojo rajone paskelbti ir pasveikinti konkurso „Metų ūkis 2022“ laimėtojai

kandidatai

2022-10-05

Žemdirbiškas konkursas „Metų ūkis 2022“ Pakruojo rajone jau baigėsi, nes Klovainiuose surengtame renginyje „Bobų vasara“ buvo paskelbti nugalėtojai. Kaip sakė LŪS Pakruojo skyriaus pirmininkas Albinas Navickas, jam visi septyni pretendentai yra nugalėtojai. Jau vien dėl to, kad ūkininkai buvo pastebėti, aplankyti ir dar gauna puikius prizus. Konkursas savo tikslą – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje, išaiškinti geriausius savivaldybėje – pasiekė. Mat puikiai besitvarkantys ūkiai, konkurso dalyviai dalyvauja įvairiose Lietuvos kaimo plėtros priemonių programos priemonėse, modernizuoja ūkius savo ir Europos Sąjungos paramos lėšomis ir nuolat ieško pažangių sprendimų, norėdami išsilaikyti besikeičiančios rinkos ir klimato sąlygomis.

Ruduo, toks gražus metų laikas, kai gamta nusidažo gražiausiomis spalvomis, o laukai ir sodai atiduoda sunokusius vaisius. O po sunkių darbų žmogus turi pasidžiaugti ir pabūti kartu. Tad šeštadienį mugėje, pavadintoje „Bobų vasara“, dalyvavo didžiulis būrys ne tik ūkininkų, Klovainių gyventojų, bet ir svečių iš kitų rajono vietovių. Net iš Joniškio, Pasvalio ir  Kupiškio nepatingėjo atvykti. O ir oras popiet neįtikėtinai atšilo ir tapo beveik vasariškas, lyg grąžindamas vasarą, kad žmonės galėtų bent trumpai pasidžiaugti prieš ateinančias šalnas. Pastarosios kėsintųsi ne tik surinktą derlių pašaldyti, bet ir pakąsti gėlynus ir žolynus, kurie gražiai sukomponuoti nugulė priešais kultūros namus ant pievutės. Čia pasidarbavo net 10 grožio mėgėjų, kas vienas, o kas komandą subūręs. Tądien Pakruojo ūkininkų kredito unijos vadovė Rūta Latonienė apdovanojo tris originaliausių ir gražiausių kilimų kūrėjus. Už patį spalvingiausią kilimą apdovanotas Pakruojo gėlininkų klubas, išradingiausias, su daugiausiai rudens gėrybių – Klovainių vaikų darželio dirbinys. Kilimų kilimu buvo pavadintas „Aksominis ruduo“, o jo kūrėjai Linkuvos socialinių globos namų darbuotojai.

Mugėje ūkininkai prekiavo ir pristatė savo produkciją, net grybų ir žuvies buvo. Prekeiviai suvažiavo su įvairiais gamtos turtais, gražiadarbių dirbiniais, gardumynais. Veikė darbelių iš antrinių žaliavų paroda-pardavimas. Sustatyta sunkioji pažangiausia technika, kuria dirba rajono žemdirbiai, „vabalų“ ekspozicija. Buvo galima įsigyti atsargines dalis, pristatyta melioracijos plovimo, augalų skenavimo paslaugos, dirvožemio tyrimų aparatas. Savo produkciją demonstravo UAB „Laumetris“, UAB „Agro lašmuo“ UAB „Agricon“, UAB SV Technika, AB „EWA-East West Agro“, MB „Navtechas“,  UAB „Dotnuva Baltic“, UAB „AgroDotnuva“, UAB „ Pasvalio agrodileris“ UAB „Promaksa“ agrodronai, Daugyvenės bendruomenė, UAB „Dojus agro“. Wolsvagen „vabalais“ pasipuošė renginio teritorija. Lauko žaidimų erdvėje vaikų laukė batutas, šaškės, porinės slidės ir visokios įdomybės, kurias jaunieji renginio dalyviai su malonumu bandė. Gyvajame kampelyje laukytos alpakos iš Jaškulių sodybos, angoros ožiukas „Bobas“ iš Panevėžio krašto mielai leidosi glostomas ir vedžiojamas šeimininkės lyg šuniukas. Susirinkusius linksmino kapela iš Balsių „Linksmieji kaimynėliai“, „Lakštutės“ iš Ūdekų bei svečiai iš Klaipėdos krašto „Gatunkas“. O ir rėmėjų būrys buvo tikrai įspūdingas: pagrindinis – UAB „Agrolašmuo“; G. Vaičėno įmonė „Šoklys“, „Agricon“,  ŽŪK „Joniškio aruodas“, UAB „Agro Dotnuva“ ir  Pakruojo ūkininkų kredito unija. Dar ne mažesnis būrys buvo renginio draugų ir partnerių: Klovainių ir Pakruojo seniūnijos, Rozalimo jaunimo klubas „Rozalinas“. LŪS Pakruojo skyriaus ir Klovainių kultūros skyriaus susijungimas organizuojant mugę buvo toks pasisekęs, kad daugelis siūlė renginį padaryti tradiciniu. Ūkininkų vadas Albinas Navickas ir renginį vedusi Sonata Liukpetrienė šventę pradėjo tarmiškai ir pokštaudami. Netruko susirinkusiųjų pasveikinti ir Klovainių seniūnas Dainius Poškus, nors jam nelabai patiko žodis „bobos“, juokavęs, kad ieškotų moterų…

Kaip ir skelbta programoje, 13-ą valandą prie scenos išsirikiavo konkurso „Metų ūkis 2022“ nominantai: Mindaugas Grajauskas, broliai Deividas ir Robertas Pakalniai, Evaldas Ičas, Mindaugas Urmonas, Linas Januševičius, Ričardas Kuliešius ir Justinas Uogintas. „Žemdirbys tai ne profesija, o gyvenimo būdas, perduodamas iš kartos į kartą, tad ne tik dirbti, bet ir švęsti moka“,- skelbė vedantieji. Sveikinimo žodį perdavė Seimo narys Liudas Jonaitis, rajono meras Saulius Margis, vicemeras Virginijus Kacilevičius, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Lidija Savickienė. Jie pastebėjo, jog renginys gali tapti Šiaurės Lietuvoje didžiausiu renginiu. O jis nustebino savo dydžiu ir gausumu. Netrūko ir gražių žodžių ir palinkėjimų tiek žemdirbiams, tiek renginio organizatoriams. Meras S. Margis pasidžiaugė, kad visi nominantai – jauni vyrai. Ateitis stipriose rankose. Visiems įteiktos padėkos „už tausojamosios žemdirbystės plėtojimą, tikrųjų kaimiškų vertybių puoselėjimą, rūpestingą prisidėjimą prie vietos iniciatyvų įgyvendinimo“ ir gėlių puokštės. Paulius Kačerauskas UAB „Montaka“ ne tik padėjo per darbymetį, bet ir įteigė prizus. Prie jo prisidėjo ir  AB EVA  vyrai Remigijus Savickas ir Vytautas Juozas Petkus; „Kiek daug darbų ūkininkai padaro šalia gyvenantiems: rūpinasi melioracija, keliais, parama bendruomenėms, tad jiems neprošal už tai padėkoti,“- sveikindamas sakė R. Savickas. Tradiciškai specialų prizą už mišraus ūkio plėtrą įsteigė Pakruojo ūkininkų kredito unija ir jį įteikė Rūta Latonienė Rozalimo seniūnijoje gyvenančiam ir dirbančiam E. Ičui. UAB „Dojus agro“ dovanas įteikė LŪS Pakruojo skyriaus pirmininko pavaduotojas Gedas Špakauskas, UAB „Laumetris“ vadybininkas Aistis Miknevičius; UAB „Dotnuva Baltic“ Vilmantas Gaubis. Dovanos sunkiai tilpo konkurso dalyviams į rankas.

guste

Nuotraukoje – už aktyvią veiklą skyriuje paskatinimą gavo Gustė Matiukaitė

Vertinimo komisija vertino kvalifikaciją, gamybinės teritorijos priežiūrą, turimos technikos stovį, imlumą naujovėms, laukų ir pakelių priežiūrą, ūkių modernizaciją, trąšų ir chemikalų sandėliavimą ir kitą. Viską susumavę išrinko ir tris nugalėtojus. Trečioji vieta atiteko Eglės ir Justino Uogintų ūkiui Ūdekuose (Linkuvos sen.), antroji – broliams Deividui ir Robertui Pakalniams iš Grikpėdžių (Žeimelio sen.), o pirmoji – Renatai ir Mindaugui Urmonams iš Rimšonių kaimo (Pašvitinio sen.). Jie vyks į tradicinę respublikinę „Metų ūkis 2022“  apdovanojimų šventę, kurią 29-ąjį kartą organizuos Lietuvos ūkininkų sąjunga. Pakruojo ūkininkų sąjunga pagamino specialiai prizininkams statulėles, kurios simbolizuoja daug rankų, laikančių žemę. Dovanas įteikė ir LŽŪ konsultavimo tarnybos Pakruojo skyriaus atstovė Renata Dinevičiūtė; seimūnas L. Jonaitis skyrė po valstybinę vėliavą. A. Navickas dėkojo visiems išdrįsusiems įsileisti komisiją į savo valdas:

– Kartu pasidžiaugėme nuveiktais darbais, pasibėdavojome vykdoma žemės ūkio politika, atsikvėpėme nuo kasdienių darbų. Man jūs visi nugalėtojai, ačiū jums!

Atskirais prizais apdovanoti ir aktyvūs ūkininkų sąjungos nariai. „Joniškio aruodas“ generalinė direktorė Jurita Zubauskienė prizą skyrė visų šalies ūkininkų interesus ginančiam Gedui Špakauskui. UAB „Agricon“ atstovas Marius Kazlauskas po 20 hektarų žemės tyrimų dovanojo trims nariams: Gustei Matiukaitei, Pauliui Kasperavičiui ir Deividui Sabui.

siupinine1 (1)

Klausydamiesi klaipėdiečių muzikantų susirinkusieji skanavo ūkininkų sąjungos pagamintos šiupininės sriubos, kurią išvirė ūkininkas Mindaugas Pagiegala.

Straipsnio ir nuotraukų autorė Alma BAJALIENĖ

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį