Pasėlių deklaravimas prasidės balandžio 10 d.

EASV 2017

(2017-02-27)

Šiemet žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas prasidės balandžio 10 d. ir baigsis birželio 6 d. Visi vėluojantieji deklaruoti šį darbą galės atlikti iki liepos 1 d., tačiau už kiekvieną uždelstą dieną galutinė paramos suma bus mažinama 1 proc.

Visą šią savaitę Žemės ūkio ministerija šalies apskrityse žemdirbiams ir žemės ūkio specialistams rengia mokymus (renginių grafikas), kuriuose pristatys visas deklaravimo naujoves. Juose bus kalbama apie tiesioginių išmokų ir bendrąsias naudmenų deklaravimo, taip pat Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos paramos už plotus priemonių naujoves ir svarbiausius akcentus 2017 metais.

Naudmenų deklaravimo naujovės trumpai pristatomos ŽŪM skaidrėse. Esminiai akcentai, kas keičiasi, palyginus su 2016 m. gruodžio 1 d. patvirtinta TI taisyklių 2017 metams redakcija, yra šie:

  • Pievų šienavimas – bus 1 kartas vietoj 2 (pridedamame pristatyme akcentuoti niuansai);
  • Akcentuojamas žemės dirbimo įrodymas – parama tam, kuris pats deklaruoja ir pats dirba;
  • Valstybinės žemės efektyvesnė kontrolė – „Valstybinės ir kitos paskirties žemės sluoksnis“;
  • Patikslinimas dėl „Aktyvaus ūkininko“ tikrinimo – susiję asmenys;
  • Susietoji parama už sertif. sėkla apsėtus javų plotus – ne sėklos gamybai;
  • Susietoji parama už uždaro grunto daržovių auginimą – paprika;
  • Neesminiai techniniai pokyčiai, neįtakojantys deklaravimo proceso.

išmokų dydžiai susietos paramos dydžiai

KPP 2014-2020 m. programos paramos už plotus priemonių naujovės ŽŪM skaidresė ir bendroji informacija apie nepalankių vietovių išmoką.

dėl gamtinių kliūčių rėmimo

NMA atnaujino ir žalinimo reikalavimų skaičiuoklę. Primename, kad žalinimo išmokų siekiantiems pareiškėjams keliami trys reikalavimai: įvairinti pasėlius, išlaikyti esamas daugiametes pievas, išskirti ekologiniu atžvilgiu svarbias vietoves (EASV).

Parengta pagal ŽŪM ir NMA informaciją

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį