Raseiniuose jau išaiškinti konkurso „Metų ūkis 2016″ nugalėtojai

Raseiniuose vyskta MU2016

(2016-07-19)

Raseinių rajono savivaldybės administracija ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Raseinių skyrius šiemet jau išaiškino konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojus rajone. Jais tapo Kristina ir Romas Balčaičiai, Vaidas Nagreckis bei Vilma ir Rimas Račiūnai. 

Pirmosios vietos nugalėtojai Rimas Račiūnas ir jo  žmona Vilma ūkininkauja Paliepių seniūnijos Gūrų kaime nuo 1990 m. ir šiandien dirba 100 ha žemės plote. Ūkininkų sodyba skoningai sutvarkyta, angare stovi tvarkinga, javapjūtei jau paruošta technika. Račiūnų ūkis – ekologinis, todėl auginant kultūras nenaudojami jokie chemikalai.

Konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Vilmantas Bacys, Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir ūkio departamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas, ir komisijos nariai – Rimas Gunevičius, Lietuvos ūkininkų sąjungos Raseinių skyriaus pirmininkas, Vida Mankuvienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Raseinių biuro vadovė, Skaidrutė Žuvelaitienė, Lietuvos Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorė Raseinių rajone – aplankė 11 konkursui atrinktų ūkių.

Raseiniškiai konkurso metu renka ir metų geriausiąjį jaunąjį ūkininką. Šiemet šauniausiojo jaunojo ūkininko titulą komisiją skyrė Tomui Garbačauskui, kuris drauge su žmona Irena ūkininkauja Šiluvos seniūnijoje, Medingių kaime. Grabačiauskai iš viso naudoja 148 ha žemės, augina 80 vnt. pieninių ir mėsinių galvijų.

Konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojai ir Jaunasis metų ūkininkas bus pagerbti ir apdovanoti rugsėjo mėnesį, rudens šventės metu.

 Plačiau apie  ūkių lankymą ir konkurso rezulatus galite skaityti regionunaujienos.lt ir manoraseiniai.lt .

Save

Save

Save

Save

Save

Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį